Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як кондиціонери впливають на коронавірус?

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

Увімкнені побутові кондиціонери у літню пору, за умов їхнього правильного використання, не впливають на ризик передавання нової коронавірусної інфекції, оскільки вони не є системами вентиляції. Принцип їх роботи в тому, що кондиціонери забирають повітря з приміщення, охолоджують його та повертають назад у те ж приміщення.

Кондиціонер не розбавляє повітря закритих приміщень чистим повітрям зовні. Використання кондиціонерів часто викликає хибне відчуття свіжого чистого повітря у приміщення. Насправді ж у повітрі закритого приміщення поступово накопичується вуглекислий газ, хімічні та біологічні забруднювачі.

Саме провітрювання приміщень є одним із основних заходів профілактики передачі респіраторних захворювань, зокрема COVID-19. Використовуючи кондиціонер треба не забувати добре та часто провітрювати приміщення.

Нині є лише одна згадка, що в погано провітрюваному приміщенні, із недотриманням фізичного дистанціювання, респіраторної гігієни та етикету кашлю, використання кондиціонерів може вплинути на передавання збудника COVID-19.

https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/26/7/20-0764_article…

Наразі немає підстав вважати, що зараження новим коронавірусом через кондиціонер можливе.

Також кондиціонер не може стати джерелом розповсюдження збудника COVID-19, тому що вірусу для розмноження потрібен живий організм-хазяїн.

У той же час потрібно дотримуватися правил експлуатації побутових кондиціонерів, регулярно проводити їх технічне обслуговування, очищення та дезінфекцію.

Читати також