Як обрати речі для новонароджених: основні вимоги та поради

Немовлятам буквально з народження потрібен одяг. Причому, не абиякий, а якісний та комфортний. І от саме з вибором найчастіше виникають клопоти. Багато хто губиться серед різноманіття товарів у продажу, інші зважають на дизайн, не враховуючи практичність. Аби не мати таких труднощів, треба розібратися, які предмети одягу дійсно потрібні малюкам і як правильно їх обирати.

Топ-речей для немовлят

Перш за все, зазначимо, що багато одягу купувати не треба. Маленькі діти дуже швидко з нього виростають і є вірогідність, що просто не встигнуть хоча б раз «поносити» обновку перш, ніж вона стане замала. Зважаючи, на те, що сьогодні в розпорядженні мам є різноманітні підгузки та одноразові пелюшки, мати великий запас змінного одягу теж немає необхідності. Краще підібрати комплект з кількох речей на кожен день, який і стане базовим гардеробом малюка, та обновляти його по мірі росту дитини. Варто закупити:

  • боді. Це щось типу трико, зазвичай без «ніжок», рукави можуть бути довгими чи короткими. Цільний крій зручний тим, що не оголяється спинка, малюку нічого не муляє і не надавлює;

  • чоловічки. На відміну від боді в них є «ніжки» та довгі рукави. Чоловічки тепліші, захищають також і ніжки, та в теплу пору не потребують шкарпеток чи пінеток. Застібаються такі моделі поміж ніг, можна навіть змінити дитині підгузок, не роздягаючи;

  • пара шапочок різної товщини;

  • пінетки чи шкарпетки – 2-3 пари;

  • бавовняні рукавички, щоб дитина себе не пошкрябала.

Додатково можна купити тепленький костюмчик чи комбінезон (утеплений чоловічок). Це, по суті, і всі необхідні на кожний день речі для малюка. Але, дуже важливо правильно їх підібрати, щоб вони були якісними і зручними. Кофмортний одяг для дітей за розумними цінами можна придбати на платформі Shafa, де представлені нові та бувші у використанні товари, як класу мас-маркет, так і брендові – від українських виробників і зарубіжних.

На які властивості зважати при виборі – розповімо нижче.

Матеріал: основний критерій

Маленькі діти дуже чутливі до речей, які їх оточують. Нерідко в них буває подразнення від певних матеріалів, тому вибираючи речі для немовлят, дуже важливо вибирати одяг з натуральних тканини. Найкращий варіант: бавовняний трикотаж.

Серед переваг такого текстилю варто відзначити:

  • м’якість. Бавовняний трикотаж ніжний, приємний на дотик, не утворює грубих складок, тому дитині не буде неприємно;

  • високі водопоглинаючі здібності. Бавовняні тканини добре відводять вологу, тому зменшується вірогідність виникнення подразнень у дитини. Крім того такі матеріали не перешкоджають циркуляції повітря, що знижає ризик упрівань та дискомфорту;

  • гіпоалергенність. В складі таких матеріалів безпечні натуральні волокна, які не викликають негативної реакції. Одяг з них підходить навіть для малюків з атопічними проявами;

  • простота в догляді. Речі з бавовняних тканин можна прати як в холодній, так і теплій воді, віджимати та сушити в машинці, вони стійкі до деформації.

Звертаємо увагу на крій

Дитячий одяг інколи відрізняється принципом пошиву. Речі для немовлят мають певні відмінності, які виражені у типах швів та застібках. Шви нерідко бувають лицьовими. Тобто виглядає так, наче річ вивернута на внутрішню сторону. Це не помилка фабрики. Саме так мають бути пошиті речі для малюків, щоб шви з нитками на натирали ніжну шкіру. Також часто використовують плоскі шви і еластичні нитки. Робиться все це теж, щоб зменшити вірогідність дискомфорту для малюка.

Що стосується застібки, то вона на речах для маленьких діток досить специфічна. Майже всі речі доповнені кнопками по обидві сторони від шиї або мають широку пройму, яка пристрочена лише біля плечей. Це не випадковість. Так зроблено, аби було зручніше одягати малюка, який ще не вміє тримати голівку. Чоловічки та боді додатково мають застібку поміж ніг. Такий фасон спрощує процес перевірки та зміни підгузка та переодягання дитини.

Загалом, як можна зазначити, вибирати речі для малечі не складно. Достатньо лише знати, що саме потрібно та яким вимогам одяг має відповідати. Про це все ми детально розповіли.