Як підготувати крупнолисту чи садову гортензію до зими: секрети щорічного цвітіння

У садах українців зростає велика кількість гортензій різних сортів. Їх є чотири види: волотиста, деревоподібна, крупнолиста або садова, черешкова. Однак, найефектніше цвітіння, звісно, у гортензії крупнолистої. Саме ці рожеві, фіолетові та блакитні суцвіття притягують погляди усіх сусідів та перехожих.

Однак, цей вид гортензій потребує додаткової уваги. Особливо важливо правильно підготувати гортензію до зимівлі.

Садова гортензія не є стійкою до морозних зим. Тому необхідно створити для неї відповідні умови, щоб наступного року отримати цвітіння.

Найважливіше - це зберігання квіткової бруньки. Квіткова брунька утворюється на верхівці гілок. Зберегти їх можна лише методом прикривання. Не сам мороз страшний цим кущам, а протяги.

Тому потрібно:

  • забити чотири дерев'яні кілки навколо куща, вищих за основне гілля,
  • навколо кілків обгорнути спанбонд, щоб гортензія опинилась у "колодязі" (верхівку оббивати не потрібно).

Важливо не вкривати гортензію зарано, адже у листопаді кущ ще перебуває у фазі росту. Перші заморозки відображаються на листі - воно в'яне та втрачає яскравість кольору. Потрібно орієнтуватися на природні процеси.

Якщо садівник хоче пришвидшити процес укриття, то варто обірвати листя з куща і залишити голі гілки. Однак, бруньки на верхівках обривати не можна - їх необхідно зберегти. З часом зелені пагони задерев'яніють і рослина буде готова до зими.

Накривати рослину потрібно, коли будуть спостерігатися стабільні морози.

Вже взимку за наявності опадів на кущ зверху потрібно накидати сніг. Якщо зима суха - то сухе листя.