Як правильно посіяти томати під зиму у відкритий ґрунт

Багато рослин можна посіяти випадково, тобто деколи ми просто викидаємо якісь плоди на город або на землю. Дуже часто з них виростають нові, цілком здорові і міцні рослини. Часто буває, що начебто і земля для їх вирощування в цьому місці зовсім не підходить, а, наприклад викинутий нами помідор, взяв, і проріс. Таке часто буває і з картоплею, якщо викинути її очищення, на яких були бруньки. Про хрін і мови немає. Досить закопати його очищення і можна сміливо чекати в цьому місці появи нової рослини. З помідорами справа йде не так просто, як з хроном, але все ж їх можна посіяти під зиму, інформує Ukr.Media.

Способи посіву томатів під зиму. Як посадити?

Насправді, томати проростають з насіння досить добре. Буває, що просто доводиться викидати залишки свіжих помідорів, де-небудь у затишному місці, або на компостну купу. Потім проходить якийсь час, а на цьому місці проросла розсада помідорів. Отже, їх цілком можна висаджувати насінням, в тому числі і під зиму. Головне їх грамотно вкрити і можна чекати сходів навесні.

Посів томатів під зиму. Кілька способів

Є кілька способів посіяти томати під зиму. Деякі з них дуже прості, тобто там більша надія на елементарну удачу. Ми просто сподіваємося, що помідори при цьому проростуть. При цьому, робиться все дуже просто навіть якось недбало.

Якщо у вас є зайві помідори, то можете добре стиглий помідор покласти на землю. Аби він зимою не замерз, укрийте його зверху соломою, підійде для цього і сіно.

Є велика ймовірність, що навесні, із-під цієї соломи, проростуть молоді сіянці від вашого помідора. Далі, вам потрібно буде всього лише почекати, коли вони в певній мірі підростуть, і можете сміливо садити їх в лунки, тобто на постійне місце.

Помідори, таким чином загартовуються, а все тому, що садили ви їх під зиму. У підсумку, вони успішніше протистоять фітофторі, і не тільки їй, але й іншим хворобам.

Звичайно, навесні такі помідори можуть підмерзнути. Але, це вже ваше завдання врятувати їх від морозів. Зробити це легко, якщо просто вчасно сховати їх, наприклад, під агроволокном.

Варіант посіву номер 2

Є ще більш екзотичний варіант посіву томатів під зиму. Він підходить для тих, хто просто хоче перевірити можливість схожості томатів, якщо посадити їх під зиму. Якщо у вас закисли квашені помідори (тут маються на увазі саме квашені, а не ті, які ми солимо і консервуємо), то можете викинути їх на компостну купу, або на перегній.

Далі, ранньою весною, цей гній розкидають по городу, як звичайне органічне добриво. Є велика ймовірність, що помідори подекуди зійдуть навіть за такої недбалої посадки.

Звичайно, обидва ці способи швидше експериментальні, хоча перший більш результативний. Але, якби не проводилися ось такі експерименти на городі звичайними дачниками, то ми б не дізналися багатьох простих методик, які цілком мають право на життя. Просто потрібно уважніше спостерігати за самою природою, і можна відкрити дійсно цікаві та робочі методики по вирощуванню багатьох рослин.

Як посіяти томати під зиму насінням? Стандартний метод

Тепер від екзотики переходимо до більш звичної для нас методики посіву будь-яких рослин. Тут, ми будемо все робити за стандартом, тобто висівати томати насінням. Їх, як правило, розкладають по грядці, присипають землею, і потім, знову ж утеплюють посіви на зиму. Можна прикрити їх, як у першому випадку, соломою або іншими різновидами мульчі. Підійде в цьому випадку і лапник. Він чудово захистить ваші зимові томати від морозів. При такому методі посадки, є хороший шанс, що помідори у вас будуть загартованими, здоровими в наступному році.

Краще всього, таким чином висівати томати на вузькій грядці. Таку грядку, навесні, ви без проблем потім зможете накрити все тим же агроволокном, якщо поставите на неї дуги, які це волокно будуть підтримувати.

Під зиму можна посадити навіть ті сорти помідор, які відносять до теплолюбних. Вони теж, при використанні такого методу, можуть успішно зійти.

Чим хороша така методика вирощування томатів?

На відміну від розсади на підвіконні, підзимовий посів дасть вам сіянці томатів вже повністю акліматизовані до вашої погоди. Така розсада дуже стійка, не боїться багатьох хвороб і шкідників.