Як рівненським батькам обрати школу для дитини: головні критерії та поради

Вибір школи для дитини – це завжди відповідальний та важливий крок. Однак у сучасних реаліях батьки зіштовхуються з найбільшими сумнівами щодо того, де саме має здобувати освіту їхній школяр.

Адже у час повномасштабної війни дуже важливо, аби навчальні заклади не тільки давали якісні знання, а й були осередком повної безпеки для учнів. Якою має бути школа в умовах сьогодення, розповідаємо у матеріалі.

Проблеми вибору школи під час війни

З початку російського вторгнення освітній процес в Україні суттєво постраждав. Велику частину учнів у державних школах перевели на дистанційне навчання, однак через низку недоліків така форма освіти не виправдовує очікувань ні дітей, ні батьків. Тому деякі родини замислюються над тим, аби змінити навчальний заклад для свого школяра.

Інші ж батьки обирають навчальний заклад для майбутніх першокласників. У цьому випадку до шкіл потрібно приглядатися особливо ретельно, адже дітям у цьому віці дуже важлива турбота та м’яка адаптація до освітнього середовища.

Перш за все батькам варто визначити, чого вони очікують від закладу освіти та які критерії у пріоритеті. Про те, на що варто звертати увагу, аби обрати найкращу школу, читайте далі.

6 критеріїв, які допоможуть обрати найкращу школу для дитини

Якщо ви обираєте школу для своєї дитини, думайте не лише про найближчу перспективу, а й про те, які можливості відкриються перед школярем у майбутньому. Найчастіше у цьому процесі багато батьків сходяться на тому, що навчальний заклад має відповідати кільком важливим вимогам. Зокрема, ідеальна школа повинна бути:

  • Безпечна

Саме цей критерій вибору буде найважливішим у 2023 – 2024 навчальному році, зважаючи на те, що повномасштабна війна в країні триває. Якщо ви придивляєтесь до школи, в якій діти вчаться очно, перш за все маєте звернути увагу на наявність укриття та його стан. Адже саме там діти можуть проводити досить багато часу під час повітряних тривог. Тому таке приміщення має бути не лише надійним, а й комфортним для перебування.

На жаль, далеко не у кожній школі є укриття – у деяких процес їх облаштування ще триває. Відтак це може звужувати вибір навчального закладу для дитини.

  • Комфортна

Визначаючись, в яку школу віддати дитину, багато батьків орієнтуються на географічну близькість до місця проживання. Це має сенс, бо якщо навчання відбувається очно, то не хочеться витрачати багато часу на дорогу. Однак проблема полягає у тому, що іноді навчальні заклади, розташовані недалеко від дому, не відзначаються гарними умовами.

Школа ж має бути максимально зручною для учнів, адже вони там проводять велику частину свого життя. Йдеться не лише про інтер’єр та сучасні меблі чи техніку – хоча, безперечно, це також важливо. Однак найголовніше, якою є атмосфера у навчальному закладі. Чи дружний клас, як з дітьми спілкуються вчителі й чи дослухаються вони до думки учнів – саме ці питання мають стати визначальними при виборі школи. Емоційний комфорт школяра є одним із факторів гарного засвоєння знань.

  • З гідним рівнем знань протягом усього навчання

Окрім безпеки та комфорту, при виборі школи для дитини дуже важливим критерієм є якість викладання. Саме від того, як вчителі пояснюють навчальний матеріал, багато у чому залежать успіхи школярів в опануванні тієї чи іншої теми.

Якщо йдеться про середню та старшу школу, важливо зібрати доступну інформацію про принципи роботи та методики, які застосовують вчителі з усіх предметів. Таким чином можна переконатися, що знання вашої дитини не "просідатимуть" у певних галузях, а освіта буде якісною з 1 по 11 клас: від цього залежить, наскільки успішно учень закінчить школу.

До того ж онлайн-навчання у час повномасштабної війни показало, що далеко не всі педагоги можуть впоратися з викладанням матеріалу на відстані. Тому у таких випадках батькам також важливо зрозуміти, наскільки вчителі у школі адаптувалися до нових реалій і чи не обмежуються вони скиданням домашніх завдань у вайбері.

  • Сучасна, із застосуванням новітніх методик і кросдициплінарного підходу

Також нині через часті повітряні тривоги та стрес через війну учні швидше втомлюються і втрачають мотивацію до навчання. Діти все частіше скаржаться, що викладання у державних школах – нецікаве. Річ у тому, що вчителі не завжди мають час або й бажання на створення презентацій та застосування новітніх методик. А саме це дуже впливає на зацікавленість дитини у вивченні того чи іншого предмета.

Тож батьки прагнуть обирати сучасні школи, в яких новітні методики та кросдициплінарний підхід стали звичною справою. Як показує практика, активні ігри, дебати, мозкові штурми та інші нестандартні форми навчання дозволяють школярам набагато краще закріпити знання та отримати розуміння, як їх застосувати у житті.

  • З вибором іноземних мов

Ще одним важливим критерієм під час вибору школи є можливість вивчати іноземні мови. Сучасний світ розвивається доволі швидко і потенційні роботодавці вимагають від кандидатів знання іноземної, а краще – кількох одразу. Вивчення мов зі шкільної парти відкриває багато дверей у майбутньому. Наприклад, дитина зможе вступити до закордонного вишу, а надалі – знайти високооплачувану роботу в іншій країні або у міжнародній компанії.

  • Дитиноцентричною

Ще одна важлива ознака хорошої школи – орієнтованість на дитину. У звичайних школах, особливо у час війни, вчителі не мають можливості охопити увагою усіх учнів під час уроку. Вже не кажучи про те, щоб розкрити здібності та таланти кожного школяра.

Тому вкрай важливо, аби у новій школі викладачі застосовували індивідуальний підхід до кожного учня та завжди відгукувалися за його запити. Адже таким чином дитина не лише краще засвоює знання, а й формується як сильна, смілива та впевнена в собі особистість.

За матеріалами "24 Каналу"