Як швидко відшукати якісну текілу в інтернет-магазині

Хоча віскі наступає на п’яти, текіла впевнено посідає друге місце у світі за популярністю після горілки. На ринку представлено понад 50 різноманітних торговельних марок, кожна з яких має широкий асортимент спиртів із соку блакитної агави. Вибір непростий: від всесвітньо відомих компаній на кшталт Jose Cuervo та Sierra до менш відомих виробників Casa Noble або Herradura. Водночас у Мексиці лише 140 підприємств мають право на випуск текіли. Як вибрати якісний спиртний напій в інтернет-магазині — розберімося в статті.

Секрет — у міцності

Завжди можна пошукати додаткову інформацію про продукт у Google, але це зайві витрати часу. Ефективне рішення — звернути увагу на показник міцності. Згідно із законом, процент алкоголю в готовому продукті має становити 35–55%. Показник випливає з процесу дистиляції:

  1. Перш ніж перейти до створення купажу, майстри отримують різні складові з окремих перегонних апаратів.
  2. Оскільки в процесі використовується серцевина (пінья), найнасиченіша частина сукулента, процент алкоголю після дистиляції становить 70–80. Пінья також наповнює текілу характерним гострим присмаком.
  3. Майстри змішують отриманий спирт із дистильованою водою, знижуючи градус. Об’єм готового дистиляту зростає.

Тому найгірший варіант — зупинитися на текілі міцністю 40%. Вона втрачає близько 30–40% характеристик, розвинутих у процесі виготовлення. Оптимальний показник алкоголю в складі — 45–50%. Якщо в продукті відчуваються яскраві спіртуозні нотки, його можна подавати з льодом, однак не варто повністю довіряти процес зниження градуса виробникові.

Окрім процента алкоголю, також важливо звертати увагу на характер оброблення агави та її обсмажування.

Що ускладнює вибір текіли в інтернет-магазині

За регулювання процесу виготовлення міцного спиртного напою відповідає окремий орган — El Consejo Regulador del Tequila (TRC). Важливо, щоб текіла відповідала встановленим стандартам, як-от виготовлення в одному з п’яти регіонів Мексики. Водночас смако-ароматичні особливості не беруться до уваги, тому сертифікація не гарантує позитивних вражень від споживання.

Також команда TRC скандально відома в Мексиці тим, що з моменту подання заявки до винесення вердикту проходить не менше ніж 2–4 роки. Це ускладнює вихід на ринок нових виробників, а також розширення асортименту. Текілу не можна маркувати як продукт зі 100% соку агави Blue Weber, навіть якщо в складі міститься менше ніж 1% натуральних добавок. Такі суворі вимоги не висуваються навіть до віскі.