Рівне Медіа

Як у Рівному святкуватимуть Вербну неділю?

Фото - ілюстративне/відкриті джерела

Вже цієї неділі, 12 квітня, віряни східного обряду відзначатимуть Вербну неділю. Традиційно освячення гілочок верби відбувається за тиждень до Великодня. Однак правила перебування у храмах цьогоріч зазнали суттєвих змін.

У зв’язку з пандемією коронавірусу та обмежувальними заходами, у храмі одночасно зможе перебувати не більше 10 осіб. Знаходитися біля церкви – заборонено. Однак, у Рівненській єпархії ПЦУ зазначили, що на Вербну неділю храми будуть відкриті протягом усього дня і рівняни зможуть прийти до церкви за освяченими гілочками у будь-який час.

– Верба буде освячена і люди протягом дня можуть приходити до храму і її брати. Оскільки храм відкритий, кожен собі зможе прийти у зручний час. Це зроблено для того, щоби не було скупчення народу. Лише є обмеження на богослужіння – першочергово в храмі будуть знаходитись священники, клірики храму. А вже після богослужіння, щоб не було скупчення людей, по двоє люди собі можуть приходити і брати вербу, – розповів протоієрей Василь Рудніцький.

Так само рівняни можуть прийти до храмів посповідати чи причаститися. У Рівненській єпархії ПЦУ зазначили, що дотримуються усіх вимог на час карантину.

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко в свою чергу порадив мешканцям області утриматися від походу до церкви та надати перевагу перегляду онлайн-богослужіння. Ситуацію біля храмів контролюватимуть, а порушників у разі потреби притягуватимуть до відповідальності.

Нагадаємо, мешканці сіл та селищ зможуть освяти великодні кошики біля власних помешкань.

Читати також