Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як за допомогою томатного соку зберегти здоров`я серця

За даними Всесвітньої федерації серця (WHF), харчування з високим вмістом фруктів та овочів значно знижує ризик розвитку захворювань серця та судин. А один із головних елементів такого харчування – помідори.


Вчені з Університету Комплутенсе (Іспанія) проаналізували результати 48 наукових досліджень про вплив плодів томатів та томатного соку на здоров'я людини та дійшли висновку, що речовини, що містяться в томатах, значно впливають на зниження ризику розвитку серцево-судинних захворювань.

Біологічно активні сполуки, які у помідорах, впливають різні фізіологічні механізми у людини, зокрема на клітинну активність. Результати більшості досліджень говорять про прекрасні антиагрегаційні (що перешкоджають тромбоутворенню) властивості помідорів та продуктів з них. Вчені пов'язують позитивний медичний ефект від вживання томатного соку із вмістом у ньому вітаміну Е та лікопіну, потужного антиоксиданту, що сприяє зниженню рівня холестерину в крові та покращує загальний стан кровоносних судин. За вмістом лікопіну томатний сік - визнаний рекордсмен, в одній порції міститься понад 100% добової потреби у цій речовині.

За дослідженнями Союзу виробників соків, в 100 г пакетованого томатного соку міститься у середньому: 220 мг калію, 11 мг магнію, 20 мг фосфору. Одна склянка томатного соку здатна задовольнити добову потребу людини в міді на 15%, у каротині на 20%.

Томатний сік завжди містить м'якоть, тому в ньому завжди є харчові волокна, у тому числі пектин, важливі для правильної роботи травної системи. 

 

 

Читати також

23.09.2023 Презенти від військових та майстер-класи: у Костополі відбувся благодійний мистецький вікенд

22 вересня до Дня миру і Дня позашкілля працівники та вихованці закладу організували благодійний мистецький вікенд "Діти прагнуть миру". Метою якого було зібрати кошти для купівлі квадрокоптера DJI Mavic 3 для групи Окремого центру спеціальних операцій "Захід" в якій несе службу працівник закладу Дмитро Козоровський. Гості заходу мали можливість долучитися до різноманітних майстер-класів: бісероплетіння, виготовлення фігурок із сіна, паперопластики, розпису гіпсових фігурок, оздоблення імбирних пряників, виготовлення еко-сумок. Кожен міг придбати домашню випічку, напої, сувеніри ручної роботи і презенти від військових. Спільними зусиллями було зібрано близько 25 тисяч гривень.