Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як жителям Рівненщини отримати субсидії в умовах воєнного часу та хто не отримає виплати цьогоріч

В Рівному розпочався новий опалювальний сезон, а це означає, що уже з наступного місяця жителі громади отримуватимуть збільшені суми рахунків на оплату комунальних послуг. Частину цих сум родинам може компенсувати держава у вигляді субсидій, проте постає питання: як отримати субсидію в умовах воєнного стану?

У Міністерстві соціальної політики зазначають, що незважаючи на військову агресію росії проти нашої держави, українці в новому опалювальному періоді будуть з субсидіями.

Розмір субсидії розраховують індивідуально. Сума грошової допомоги залежить від рівня доходів та кількості осіб, які фактично проживають або зареєстровані в будинку.

Цьогоріч всім домогосподарствам, які отримували субсидію у минулому опалювальному періоді, у новому субсидії перепризначать автоматично. Не потрібно подавати додаткові заяви, декларації та інших документів. Однак якщо у вас відбулися якісь зміни у складі домогосподарства (родини), треба повідомити.

 Окрім тих, хто мав право раніше отримувати субсидії, у 2022 році додатково можуть оформити наступні категорії населення:

Домогосподарства, у яких є мешканці, які зараз виїхали за кордон, або ж фактично не проживають за місцем реєстрації, можуть отримати субсидію.

Громадяни, які мають у власності декілька житлових приміщень або будинків, право власності на які вони набули шляхом успадкування. Тобто важливо, що людина не придбала, а успадкувала нерухомість. 
Для того щоб отримати субсидію ВПО є два варіанти:

  • Якщо людина і раніше отримувала субсидію, вона може продовжувати її отримувати з місця, звідки перемістилася, і це призначення буде автоматичне.
  • Людина може звернутися за фактичним місцем проживання для призначення субсидії там, де вона фактично перебуває, і де їй потрібно оплачувати комунальні послуги. Для цього їй треба підтвердити документально, на підставі чого вона там проживає. Тобто мова про довідку внутрішньо переміщеної особи.

 
У 2022 році субсидія не надається, якщо:

  • загальна площа житла перевищує 130 кв. м для квартир та 230 кв. м – для приватних будинків (виняток - дитячі будинки сімейного типу);
  • на депозиті у банку лежить більше 100 тис. грн;
  • будь-хто із членів родини протягом 12 місяців перед призначенням субсидії здійснив операцію на більш ніж 50 тис. грн (купівля землі, квартири, будинку, цінних паперів, іноземної валюти тощо);
  •  у власності є транспортний засіб, якому менше 5 років (крім мопеда і причепа) або більше ніж один транспортний засіб, що підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);
  • заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги перевищує 680 грн.

Щоб подати документи на субсидію або отримати консультацію, щодо отримання субсидій, можна звернутись до спеціалістів Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради у Центрі надання адміністративних послуг у місті Рівному за адресою: майдан Просвіти, 2.

Читати також