Виявити запальний процес та інші проблеми на ранній стадії й розпочати лікування допомагають регулярні медичні обстеження та аналізи. Які саме органи потрібно обстежити, визначає лікар залежно від стану здоров’я пацієнта. Проте окремі лабораторні дослідження варто проходити щороку. Потрібну послугу надає лабораторія CSD LAB, оскільки в багатьох містах України є її офіси, у яких можна здати аналізи — Київ, Львів, Рівне, Луцьк та інші обласні й районні центри.
Які обстеження варто проходити щороку
Щоб розуміти стан свого здоров’я та наявність якихось захворювань, лікарі радять хоча б раз на рік робити флюорографію, УЗД органів черевної порожнини й малого таза, тести на гепатит, ВІЛ та наявність прихованої крові в калі.
До обов'язкових належать і загальні аналізи крові й сечі. Перший інформує про наявність/відсутність таких проблем, як:
-
запальні процеси;
-
хвороби кровотворних органів;
-
анемія тощо.
В той час як результати другого дають можливість оцінити стан сечовидільної системи та нирок.
Також не завадить контролювати рівень глюкози та холестерину. Проведення біохімічного аналізу крові допоможе з’ясувати, як працюють нирки, печінка та жовчовивідні протоки.
Окремі аналізи для жінок і чоловіків
Жінкам щорічно потрібно проходити огляд у гінеколога та робити скринінги (повне обстеження) на:
-
рак шийки матки та яєчників;
-
захворювання молочних залоз;
-
остеопороз (після 50 років).
Варто також замовити дослідження гормонів щитоподібної залози. Лікарі наполягають, що жінкам старшого віку обов’язково робити мамографію, а тим, які курять, — низькодозовану комп’ютерну томографію.
Чоловікам необхідно раз на рік обстежуватися в уролога. Після 35 років варто аналізувати кров на рівень статевих гормонів: тестостерону, пролактину, естрадіолу тощо. Тим, хто незабаром планує стати батьком, репродуктологи радять здати спермограму. Починаючи з 40 років для усіх чоловіків стає обов'язковим аналіз на PSA (онкомаркер простати).
Щорічне обстеження допоможе запобігти хворобам чи виявити їх ознаки на ранніх стадіях. Отож не варто чекати, поки щось заболить. Вчасно звертайтеся до лікарів за профілактичними обстеженнями й здавайте аналізи у найближчій філії медичної лабораторії.