Садівники рекомендують відкласти обрізку деяких дерев до весни, інакше вони не плодоноситимуть і можуть загинути.
Восени всі садівники займаються обрізкою свого саду. Однак, деяких дерев не можна чіпати саме цієї пори року. Вони просто можуть не пережити зиму й загинути. А якщо й виживуть, то урожаю наступного сезону від них не дочекатися, бо вони хворітимуть.
Які дерева не можна обрізати восени: врожаю не буде взагалі
- Абрикоси, сливи, вишні й черешні. Ці дерева не слід турбувати восени, для них найкращою буде весняна обрізка. Оскільки після обрізки на гілках залишаться відкриті "рани", куди потраплятимуть грибкові та інші хвороботворні бактерії. Ці захворювання можуть загубити рослину, так як восени її імунітет ослаблений, бо всі дерева готуються до фази спокою. Тому весною замість цвітіння й плодоношення можна отримати зіпсовані пагони дерев та відсутність урожаю.
- Магнолію також не слід обрізати восени, бо вона почне випускати зелень, що погано позначиться на рослині. Магнолія може захворіти чи взагалі загинути, коли вдарять морози.
- Деревоподібна півонія. Ця рослина закладає влітку квіткові бруньки на наступний сезон. Осіння обрізка може нашкодити їм, вони не переживуть такого стресу, тому не зацвітуть наступного сезону. Якщо є необхідність, то можна виконати санітарну обрізку півонії, видалити сухі та хворі пагони.
- Бузок також закладає бруньки на верхівках своїх пагонів на наступний сезон. Тому осіння обрізка швидше нашкодить рослині, ніж принесе користь. Можна зрізати хворі, пошкоджені та сухі гілки, а вже навесні прорідити кущі.
Джерело - ТСН