Які кредити можуть отримати малі й середні агровиробники Рівненщини

Фото ілюстративне

На Рівненщині презентували Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

Про це повідомили в Рівненській ОДА.

Понад 200 малих і середніх агровиробників Рівненщини зможуть розраховувати на підтримку Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

Діяльність Фонду сьогодні презентували в обласному центрі. Ця ініціатива стосується фермерів, які обробляють землю на площі до 500 га. Фонд співпрацюватиме з банками щодо кредитування фермерів.

«Фінансування під гарантії Фонду допоможе банкам більш впевнено кредитувати малих агровиробників, а це - можливість стабільно розвивати свій бізнес, - наголосив голова правління Фонду Олег Приходько. - Таким чином ми робимо значний внесок у національну економіку та сприяємо добробуту сільських громад України, що робить Фонд типовим взаємовигідним механізмом як для фермерів, так і для банків».

За словами директорки Департаменту агропромислового розвитку Рівненської облдержадміністрації Надії Переходько, на сьогодні саме в невеликих сільськогосподарських товаровиробників є складнощі в отриманні фінансових кредитів, тому що здебільшого банкам зручніше працювати з великими фермерами.

Нині на Рівненщині працює більше двохсот дрібних, малих і середніх фермерів, які обробляють землю до 500 га.

«Рівненська ОДА робить усе можливе, щоб аграрії краю більше знали про ініціативи для розвитку, які надає держава. Як результат, торік 219 агропідприємств області отримали кредитні кошти за державними програмами на загальну суму 1,4 млрд грн. Успішна робота фермерів у наш час – це не лише про податки та робочі місця, це також важлива складова продовольчої безпеки країни», - зазначає начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.

Довідково. Агровиробники, які обробляють до 500 га та зареєстровані в Державному аграрному реєстрі (ДАР), можуть отримати кредит як для капітальних інвестицій, так і для поповнення обігових коштів.

Позичальники зможуть:

  • отримати інвестиційні кредити на термін до 7 років;
  • кредити для купівлі землі до 10 років;
  • обігові кошти на строк до 3 років з максимальною сумою кредиту на одного позичальника 30 млн грн.

До того ж агровиробники мають можливість отримати вигідніші умови кредитування, поєднавши дві програми, - часткове гарантування за кредитами та часткову компенсацію процентів у рамках програми «Доступні кредити 5-7-9 %».

Читайте також