"Енергоатом" позивався до колишнього гендиректора Рівненської АЕС Павла Павлишина щодо стягнення надбавки за науковий ступінь.
Як зазначається у рішенні апеляційного суду, відповідний позов компанія подала 20 травня 2024 року.
Відомо, що у 2021 році Павлишину присвоїли науковий ступінь кандидата технічних наук. У січні 2022 року відповідачу встановили надбавку за науковий ступінь в розмірі 15 % від посадового окладу.
З 27 червня 2022 року Павлишина перевели на посаду директора відокремленого підрозділу "Атомремонтсервіс" ДП "НАЕК "Енергоатом".
Виплата надбавки йому здійснювала з 1 січня 2022 року по 26 червня 2022 року.
25 жовтня 2023 року Павлишина позбавили наукового ступеня. Відтак, "Енергоатом" просив повернути виплачені кошти, а саме 67 788 грн.
Утім, Володимирецький райсуд відмовив "Енергоатому" у задоволенні позову через недоведеність позовних вимог. Також вказувалось, що недобросовісність з боку відповідача, як умова повернення коштів, не доведена.
Відтак, компанія звернулась до апеляційного суду. Утім, і цей суд залишив скаргу "Енергоатому" без задоволення.
Зазначається, що позивач у справі не довів ні наявності розрахункової помилки, ні недобросовісних дій відповідача щодо нарахування та виплати йому надбавки за науковий ступінь.
- На момент прийняття роботодавцем рішення про виплату надбавки за науковий ступінь, яке оформлене відповідним наказом, відповідач у порядку, встановленому чинним законодавством, на засіданні спеціалізованої вченої ради захистив дисертацію та мав чинний диплом кандидата технічних наук.
Провівши публічний захист дисертації та отримавши позитивні рішення як спеціалізованої вченої ради, так і Міністерства освіти і науки України, які проводили експертизу дисертації, відповідач не знав і не міг знати про наявність будь-яких претензій до якості його наукової роботи, а отримавши у встановлений законом спосіб диплом кандидата технічних наук, вважав, що свій науковий ступінь він отримав законно, а його дисертація відповідає встановленим вимогам.
Такі обставини виключають оцінку дій відповідача у спірних правовідносинах як недобросовісні, - йдеться у рішенні суду.