З ока мешканця Рівненського району дістали 12-сантиметрового гельмінта

На Рівненщині зареєстрували другий у цьому році випадок підшкірного дирофіляріозу.

Про це повідомляють у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

На початку червня 61-річний мешканець Рівненського району помітив припухлість у ділянці шиї, яка поступово переміщалась через праву щоку, лоб, ніс до правого ока, водночас пацієнт відчував повзання чогось під шкірою. В кінці червня він звернувся у медичний заклад за місцем проживання зі скаргами на біль у правому оці, почервоніння та сльозотечу. Після огляду пацієнта хірургом була проведена операція з видалення 12-сантиметрового гельмінта з-під кон’юнктиви правого ока, ідентифікованого як самичка нематоди Dirofilaria repens. Наразі чоловік отримав симптоматичне та патогенетичне лікування й почувається задовільно, в осередку захворювання проведене комплексне епідеміологічне та епізоотологічне обстеження.

З 2005 року (часу першої реєстрації підшкірного дирофіляріозу в області) це 50-й випадок цього захворювання серед людей на Рівненщині. Позитивні факти цього захворювання фіксують щороку. Сприяє цьому висока захворюваність на дирофіляріоз серед собак, котів та диких м’ясоїдних тварин, які є джерелом інфекції, широкий видовий спектр комах — специфічних переносників цієї інвазії (кровосисні комарі всіх видів, мошки, блохи, ґедзі та кліщі), а також відсутність специфічної профілактики серед людей.

Для того, щоб убезпечити себе від підшкірного дирофіляріозу потрібно своєчасно дегельмінтизувати собак та котів, це не лише сповільнить зростаючу епізоотію серед тварин, а й захистить від цієї хвороби наших домашніх улюбленців. Обов’язковою умовою є захист від нападу кровосисних комах, задля чого варто потурбуватись про антимоскітні сітки та фумігатори у своїх домівках, а при перебуванні на природі доцільно захистити себе за допомогою репелентів.

Читайте також