Рівне Медіа

З понеділка Україна може перейти у "жовту" зону: чого чекати?

Фото - відкриті джерела

Україна з 13 вересня, найімовірніше, перейде із «зеленої» у «жовту» зону карантину через погіршення ситуації з коронавірусом, інформує Громадське.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі «Україна 24».

За його словами, Україна перевищила показники, за якими країна може перейти у «жовту» зону. Віктор Ляшко зазначив, що МОЗ подало клопотання до Кабміну про перехід на інших рівень епідемічної небезпеки.

«На цьому тижні відбудеться комісія з надзвичайних ситуацій, яка розгляне наше звернення. Понад усе з наступного понеділка, 13 вересня, Україна перейде на "жовтий" рівень», — заявив міністр.

Тоді в Україні встановлять додаткові обмеження, які стосуються насамперед масових заходів. Тож Ляшко закликав українців вакцинуватися, щоб уберегтися від захворювання.

У МОЗ заявляли, що новий локдаун, тобто перехід на «червону» зону, в Україні можливий у листопаді.

Які обмеження у «жовтій» зоні?

Як і під час «зеленої» зони, обов'язково носити маски у громадських місцях та дотримуватися дистанції у 1,5 метра. Також забороняється:

  • проведення масових заходів за участю понад 1 людини на 4 м²;  
  • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць;  
  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 людина на 10 м²,
  • обмеження по часу роботи закладів відсутні. 

Додаткових обмежень щодо курсування громадського транспорту немає. Однак можливі зміни у роботі закладів освіти. Ляшко нагадує, що у «жовтій» зоні офлайн навчання можуть продовжувати ті заклади, де принаймні 80% персоналу вакциновані проти коронавірусу.

За словами Віктора Ляшка, враховуватимуться не лише повністю вакциновані працівники, а й ті, які отримали першу дозу.

Читати також