Запрошували іноземців на побачення, а потім грабували й били: у Києві судитимуть організовану злочинну групу

У Києві викрили організовану злочинну групу, яка грабувала та скоювала розбійні напади на іноземців. До складу угруповання входив організатор та шестеро спільників.

Про це повідомляє поліція Києва

Начальник відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління столичної поліції Вадим Коломієць розповів, що зловмисники підшукували своїх жертв в додатках для знайомств з числа іноземців, які прибули в Україну для навчання, туризму чи по роботі:

«Злочинна схема передбачала спільний відпочинок жінок з іноземцями у одному зі столичних ресторанів, де працював організатор угруповання. Після завершення зустрічі чоловікам надавався для оплати чек з сумою, яка значно більша за вартість замовлення. У разі відмови розрахуватись за їжу та напої фігуранти погрожували потерпілим фізичною розправою, після чого відбирали у них гроші та особисті речі».

Організатор – це іноземець, 1986 року народження. Також до складу злочинної групи входило ще п’ятеро українців, 1980, 1998, 1999, 2002 і 2003 років народження, та уродженець іноземної держави, 1992 року народження.

Усім порушникам повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 186, ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 186 Кримінального кодексу України – грабіж, вчинений в особливо великих розмірах або організованою злочинною групою та ч. 4 ст. 187 Кримінального кодексу України – розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою чи в умовах воєнного стану.

Стосовно злочинної групи скеровано до суду обвинувальний акт разом з матеріалами кримінального провадження для розгляду справи по суті. Їм загрожує від восьми до п’ятнадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте також