На Рівненщині жителі сіл Білів та Диків скаржаться на центральну дорогу, якою весною та восени діти не можуть пройти до школи. Шлях затоплює водою з мулом, яка стікає з пагорбів навколо.
Про позицію місцевої влади та у чому проблема розповідає Суспільне.
Валерій Ревут, який проживає у селі Диків, розповідає, що проблема із замуленням дороги виникла ще на початку 2000 років. Раніше обабіч центральної вулиці було дві стічні канави, які зупиняли потоки води. Окрім мулу, дорогу руйнує важка техніка, що їде до полів, додає він.
"Глей тече, усіма тракторами його стягували та вивозили. Тут взагалі було страшно дивитись, що тут робиться. З поля, як зливи були, то у нас тут взагалі мерва робиться", — каже чоловік.
Його односелиця Ольга Стадницька обурена, що через затоплену дорогу діти не можуть дійти до школи.
"Можна сказати, що черевички набирають того всякого сміття, води. Приходять додому, мама сердиться, куди ж така робота", — додала жінка.
Місцеві жителі кажуть, що неодноразово скаржились на стан дороги до місцевої влади та представників агрокомпанії. Останні надають техніку для розчищення мулу, однак проблема залишається.
Заступник директора агрохолдингу Зоря Руслан Касіяненко пояснює, що власниками усіх земельних наділів навколо села є жителі громади, а компанія лише тимчасово орендує ці поля і в тих площах, що зареєстровані у геокадастрі.
"При проєктуванні цих масивів і при розпаюванні цієї межі, можливо, так сталося, що не чітко збігаються з укладеними в межах села, історично укладеними, дорогами чи лісосмугами тощо. Але ми, як товариство, яке уклало договір оренди, маємо обробляти згідно з сільськогосподарським призначенням ту земельну ділянку і в тих межах, яка є на карті та визначена в межах координат", — зауважив заступник директора.
Начальник відділу земельних відносин та житлово-комунального господарства Зорянської тергромади Олег Самчук каже, що водовідведення в селі місцева влада зробити не може, тому що дорога не є комунальною власністю.
"Це дорога, якою опікується районне шляхово-експлуатаційне управління, яке на наші звернення постійно відповідає, що у них немає коштів, держава їх не фінансує і зробити вони нічого не можуть", — розповів він.
Посприяти розоренню водостічних канав на території самих полів місцева влада також не може, бо це є приватною власністю громадян.
"Інститут землеустрою, який проводив розпаювання, проєктування й так далі, не врахував, що мають бути якісь канавки чи рівчачки. І повністю всю цю землю розпаювали таким чином, що вся вона перебуває у приватній власності різних громадян", — додав Олег Самчук.