Завдяки аграрним розпискам фермери Рівненщини залучили понад 1 млрд гривень

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

Рівненська область демонструє високу динаміку використання аграрних розписок. Станом на середину лютого 2020 року в Рівненській області було видано 107 аграрних розписок, завдяки яким фермери залучили понад 1,1 млрд грн. Про це розповідають в департаменті агропромислового розвитку ОДА.

Рівненщина також серед числа перших областей, де агровиробники скористалися новими можливостями роботи за міжнародними аграрними розписками – 2 підприємства видали 3 міжнародні аграрні розписки та залучили майже 700 тисяч доларів фінансування від естонського трейдера.

Найчастіше фермери Рівненщини видають розписки під заставу майбутнього врожаю кукурудзи та пшениці: від початку роботи інструменту в області в заставу за розписками фермери передали більше 100 тисяч тонн кукурудзи та майже 60 тисяч тонн пшениці. Також область є лідером щодо обсягів майбутнього врожаю цукрового буряка в заставі за аграрними розписками – лише від початку 2020 року передано в заставу більше 80 тисяч тонн.

Аграрні розписки стали для багатьох агровиробничих підприємств ефективним інструментом для вчасного залучення фінансування.

Читайте також