Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Завдяки програмі "Доступні ліки" значно зменшилася кількість викликів "швидкої"

За час роботи програми "Доступні ліки" українці викликали швидку на 17 тисяч разів менше. Повідомляє сайт МОЗ. 

Мова йде про виклики, пов’язані з серцево-судинною недостатністю, критичними станами бронхіальної астми та діабету 2 типу.

Нагадаємо, що вже другий рік працює Урядова програма “Доступні ліки”. Пацієнти, що мають серцево-судинні захворювання, діабет 2 типу та бронхіальну астму отримують якісні та ефективні препарати безоплатно чи з незначною доплатою.

За час роботи програми, пацієнти отримали ліки майже за 20 мільйонами рецептів на суму близько 900 мільйонів гривень.

Урядова програма спонукає українців систематично відвідувати лікарів. Це дає можливість терапевтам контролювати перебіг хронічних захворювань, вчасно коригувати лікування та попереджувати можливі ускладнення.

Регулярний прийом ліків та відвідування лікаря суттєво вплинули на зменшення кількості критичних станів у пацієнтів. Так, за рік роботи програми, кількість пацієнтів з нормалізованим цукром у крові при діабеті 2 типу збільшилася на 6,5%. Кількість викликів швидкої допомоги з підозрою на інсульт чи інфаркт зменшилася на 4,2%. Майже на 6% менше українці викликали швидку через приступи бронхіальної астми.

Нагадаємо, для того, щоб отримати ліки за програмою, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта, отримати правильно виписаний рецепт та обміняти його на ліки в аптеці з позначкою “Доступні ліки”.

Зараз в програмі налічується 239 препаратів, 47 з яких можна отримати безоплатно у 7 692 аптеках України.

Цього року Уряд виділив на програму 1 млрд грн. За 4 місяці роботи програми у 2018 році було використано близько 30% від цієї суми – майже 280 млн грн на відшкодування близько 6 млн рецептів.

Детальніше про програму: https://goo.gl/pA2r4V та http://liky.gov.ua

Карта аптек, що беруть участь: https://goo.gl/dCEMCw.

Читати також

20.05.2022 На колінах і зі сльозами на очах: на Гощанщині прощаються відразу з двома Героями, які захищали Україну

Прощання з Героєм України -Сергієм Степанюком відбудеться 20 травня об 11:00 в селі Синів (вул. Зарічна, 2). Чин похорону відбудеться в Церкві Івана Богослова (вул.Шкільна, 1а). Прощання з Героєм України- Олександром Ільченко відбудеться 20 травня об 14:00 в смт Гоща (вул. Січових Стрільців, 35). Чин похорону відбудеться в Свято-Михайлівській церкві.