Рівне Медіа

Жителів Рівненщини можуть штрафувати за бур`яни біля будинків

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

З метою запобігання розповсюдженню карантинних рослин і бур’янів, які сприяють виникненню алергічних захворювань у населення, необхідно постійно проводити заходи з покосу трави і видалення карантинних рослин, повідомили у Сарненській міській раді. 

При покосі трави на зелених зонах знищуються і карантинні бур’яни. Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» громадяни, підприємства, установи та організації  у сфері благоустрою населених пунктів зобов’язані утримувати в належному стані об’єкт благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користування, а також визначену правилами благоустрою території населеного пункту прилеглу до цих об’єктів територію (присадибні ділянки, прибудинкові території, прилеглі території до підприємств та організацій).

КУ «Інспекція з благоустрою м. Сарни» нагадує та попереджає про обов’язковість своєчасного видалення бур'янів, у тому числі амброзії полинолистої на територіях об’єктів благоустрою, що перебувають у власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою територію населеного пункту, прилеглу до цих об’єктів, яка становить: для домоволодінь приватного сектору- 5м від межі земельної ділянки;, для прибудинкових територій багатоквартирної забудови, для територій, прилеглих до торговельних центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, авторемонтних майстерень, магазинів, ринків, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, для території, прилеглих до колективних гаражів - 10 м. від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці; для територій, прилеглих до автозаправних станцій - 10 м. від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці, для територій, прилеглих до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій – 10. м по периметру споруд, та до проїжджої частини вулиці,  для територій, прилеглих до об’єктів соціальної інфраструктури - 10 м. від межі земельної ділянки, та до проїжджої частини вулиці.  

Звертаємо особливу увагу на відповідальність, яка настає за статтею 152 КУпАП, а саме: порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів, в тому числі за несвоєчасний покос трави та видалення бур'янів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340грн.-1360грн.) і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850грн-1700грн.). 

Читати також