Жителів Рівненщини запрошують провести день без автомобіля

Щороку 22 вересня світова спільнота відзначає Міжнародний день без автомобілів (World Carfree Day). У багатьох країнах люди, з метою збереження довкілля та власного здоров’я, використовують громадський транспорт, електротранспорт, велосипеди чи взагалі на день стають пішоходами, відмовляючись від руху власним авто.

Повідомляють у Спорт для всіх Рівненщини.

З 2000 року День без автомобіля отримав офіційний статус у всьому світі. За приблизними оцінками, нині в акції щороку беруть участь понад 100 мільйонів людей у 50 країнах світу.

Як проходить World Carfree Day в інших країнах:

  • У сусідній Польщі 22 вересня в багатьох містах зробили безкоштовним увесь міський громадський транспорт. Спеціальні пропозиції підготували також залізничні перевізники та сервіси, які надають у користування велосипеди.
  • У столиці Франції для водіїв діяло обмеження від 11 до 18 години. Рух авто заборонили по всьому Парижу, окрім кільцевої. Виняток діяв тільки для громадського і спецтранспорту. Порушникам же загрожував штраф у розмірі 135 євро.

Цьогоріч до всесвітньої акції відмови від особистого автотранспорту приєднуються українці. Не є винятком і Рівненщина. Комунальний заклад «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради за підтримки Відділення НОК України в Рівненській області традиційно закликає краян долучитися до цієї європейської ініціативи.

У цей день, 22 вересня, всі небайдужі до екології краяни можуть долучитись до флешмобу, присвяченого Всесвітньому дню без авто.

Щоб стати його учасником, необхідно 22 вересня зробити фото руху велосипедом та до 14.00 23 вересня 2022 року завантажити його у подію «День без автомобіля у Рівненській області», створену на сторінці «Спорт для всіх Рівненщини» у Facebook, з хештегом #MobilityWeek, вказавши прізвище, ім’я учасника та населений пункт.

Усі учасники отримають сертифікат про участь у флешмобі. А 15 з них, котрих буде обрано через систему випадкового вибору Random, отримають сувеніри від організаторів.

Детальніше: https://sportforall.rv.ua/?page=3&article=2666

Читайте також