Дискусія на тему - купувати живу чи штучну ялинку - триває щороку перед святами. Частина людей підтримує ідею використання штучних ялинок, які можна багато років прикрашати. Натомість жива ялинка має ряд бонусів - аромат та атмосферність.
Обидва варіанти можуть бути прийнятними, якщо правильно утилізовувати дерево.
Жива ялинка
Необхідно купувати ялинку лише із спеціальною биркою та штрих-кодом. Тоді ялинку можна перевірити за допомогою смартфону - інформацію про дерева можна знайти на сайті. Також у областях визначають локації, де будуть продавати легальні ялинки, зрізані у лісництвах.
Після того, як свята минуть і ялинка почне осипатися, її необхідно правильно утилізувати. У багатьох містах цим займаються комунальні служби. Для цього містян просять виносити ялинки та складати біля майданчиків зі сміттєвими баками. Дерева забирають на переробку.
Бонусом та перевагою живої ялинки є її вартість - вона зазвичай дешевша, ніж штучна.
Штучна ялинка
Виробництво штучних новорічних дерев є масштабним, втім переробка полімерних ялинок не є поширеною. Зазвичай дерево, після того, як воно втрачає красивий вигляд, викидають на смітник, де воно сотні років буде розкладатися. Щоб мінімізувати шкоду від старої ялинки, можна відшукати підприємців, які скуповують старі ялинки для виготовлення з них нових.
Перевагою такої ялинки є практичність - її можна використовувати багато років, а не купувати щороку нову. Також такі ялинки є симетричними та більш естетичними, ніж живі. Такі ялинки не осипаються та не становлять загрози для домашніх тварин.