Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

21 листопада - Введення в храм Пресвятої Богородиці 2023: що не можна робити у цей день

Введення в храм Пресвятої Богородиці - одне з дванадцяти найважливіших свят Православної Церкви. У 2023 році українці відзначатимуть його за новоюліанським календарем.

Введення у храм Пресвятої Богородиці за новим стилем відзначають 21 листопада, за старим дата свята - 4 грудня.

Введення у храм Пресвятої Богородиці - традиції

Введення в храм Пресвятої Богородиці - це духовне народження Марії. За значимістю це двунадесяте свято порівнюють із Різдвом. 

Цього дня в храмах відбуваються святкові богослужіння, які також можна відвідати або помолитися вдома. Богородиця уособлює спокій і гармонію та вважається берегинею сімейного вогнища. У неї просять здоров'я для дітей, батьків, родичів, міцної родини. 

Також у свято заведено накривати стіл, але оскільки в цей час триває Різдвяний піст, то подію потрібно відзначати скромно і з пісними стравами. Щоправда, у це свято дозволяється поставити на стіл рибу, страви з рослинною олією і трохи вина.

Введення в храм Пресвятої Богородиці - що не можна робити 

У велике свято є низка заборон. Що не можна робити в цей день:

  • лаятися, лихословити, ображати інших, пліткувати;
  • займатися рукоділлям - шити, в'язати, вишивати;
  • ображати тварин;
  • відмовляти в допомозі та милостині
  • метушитися і поспішати.

Також у цей день не можна нічого робити по господарству - прибирати, прати, прасувати. Усі клопоти слід відкласти на потім, але краще зробити роботу напередодні, щоб в особливе свято присвятити більше часу молитві та зустріти його з чистими помислами й благими намірами.

Читати також