Зелена картка або Green Card — це автоцивілка, яка діє за кордоном. Принаймні її основні функції та задачі повторюються з класичним українським полісом ОСЦПВ. Придбати її ви можете в компанії ARX онлайн або в офісі.
Від чого залежить ціна поліса?
Вартість поліса формується індивідуально для кожного. Залежить ціна зеленої карти на авто від декількох критеріїв:
-
тип транспорту — автівка, вантажне авто, мотоцикл, автобус тощо;
-
марка — може бути іноземною або вітчизняною;
-
напрямок подорожі — Європа чи Азія;
-
тривалість поїздки.
Оформлювати Зелену картку можна строком від 15 днів до 1 року.
У якій формі має бути поліс?
Оформлювати поліс ви можете зручним способом: через інтернет або особисто в офісі. В першому випадку ви вказуєте адресу електронної пошти. Саме туди прийде документ з вашим полісом. Його необхідно видрукувати для використання. Цього вимагає МТСБУ.
На кого укладати поліс?
Якщо в полісі вказана одна людина, а за кермом знаходиться інша, то страховка все одно діє. Основна умова — керування транспорту іншою людиною є правомірним.
Тобто машина не має бути викрадена, а у людини має бути відповідна категорія у водійському посвідченні. Але ж рекомендують-таки вказувати дані водія, який буде керувати машиною в країні перебування.
Що таке європротокол і як ним користуватися?
Європротокол — це повідомлення про аварію, яке заповнюють без уповноважених органів поліції, де трапилося ДТП. Але це можливо тільки в тому випадку, коли всі учасники аварії згодні, хто є винуватим, а хто — постраждалим.
Заповнювати європротокол необхідно тією мовою, яку ви знаєте. Можна використовувати для цього українські або іноземні бланки — принципової різниці немає.
Як перетинати кордон декількох країн?
Майже всі країни Європи є учасниками Green Card. Тож немає потреби оформлювати для кожної країни окремий поліс. Зазвичай достатньо однієї страховки, що поширюється на 42 країни.
Отже, Зелена картка — це поширений за кордоном поліс. Щоб уникнути проблем, оформлюйте його ще перед поїздкою, на території України.