Банкрутство фізичних осіб: як відбувається процес і до кого звернутись за допомогою

Проблеми та труднощі, такі як борги перед банками, фінансовими організаціями, заборгованості, штрафи та інше, можуть трапитись із кожним. У такому випадку не варто засмучуватись – діяти потрібно швидко та рішуче. Банкрутство фізичних осіб – відмінне рішення для того, аби списати борги і позбутись тиску від кредиторів законним і нескладним способом.

Звісно ж, для цього варто заручитись надійною підтримкою досвідчених адвокатів. Команда адвокатського об'єднання «КФ «Домінанта» - це саме ті професіонали, які допоможуть пройти всі юридичні процеси законно та успішно. Ознайомитись зі всім спектром послуг, які вони надають, можна на сайті dominanta-law.com.

Що таке банкрутство фізичних осіб та в яких випадках його можна застосувати?

Кредити, позики, різні штрафи, податкова заборгованість, заборгованість по договорам цивільно-правового характеру чи банально заборгованість по оплаті комунальних послуг – ці всі борги можуть бути списані у випадку успішного проведення процедури банкрутства. Однак, існує ряд передумов, згідно з якими особа може подати відповідний запит:

  1. Ви не платите за кредитом або не вносите обов’язкові платежі не менше 2-х місяців;
  2. Ви маєте постанову від виконавця про те, що у вас немає особистого майна, яке можна продати для погашення заборгованості;
  3. Загальна сума боргів перевищує 30 мінімальних зарплат. З 1 грудня 2021-го року це 195 000 гривень;
  4. Ви маєте обставини, котрі підтверджують причину вашої неплатоспроможності. Як-то хвороба, звільнення чи скорочення на роботі.

Вищеперераховані обставини – законні підстави для того, аби подати заяву про визнання банкрутства. Подання цієї заяви здійснюється до господарського суду за місцем реєстрації особи.

Як відбувається процес із визнання банкрутства фізичної особи?

У випадку, коли всі обставини відповідають законним вимогам, суд відкриває відповідне провадження. Це означає, що мінімум 120 днів кредитори чи МФО не можуть здійснювати на вас будь-який тиск із приводу заборгованості.

Що важливо: у період судового процесу також заборонено накладати нові штрафи - сума заборгованості фіксується при подачі заяви і не може зростати, доки не буде рішення суду.

Доволі поширеним вирішенням цього питання є реструктуризація боргу. Адже якщо є можливість змінити порядок виплат боргу чи умови, суд точно запропонує такий варіант. Ось у цьому процесі точно не обійтись без надійних адвокатів. Погоджуючись на реструктуризацію боргу, важливо розуміти, яким чином це може відбуватись:

  • Відстрочка;
  • Розстрочка;
  • Списання боргу;
  • Продаж окремих видів майна (за наявності);
  • Коригування умов фінансових зобов’язань;
  • Поруки або виплата боргу від третіх осіб;
  • Заходи, котрі знатні поліпшити фінансовий стан фізичної особи.

План реструктуризації у обов’язковому порядку повинен бути затверджений кредиторами, про що подається відповідна заява до суду.

Втім, варто знати, що є борги, котрі не можуть бути реструктуризовані: заборгованість по аліментах, відшкодування коштів за завдання шкоди здоров’ю або каліцтву, а також зобов'язання, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.

Господарський суд може визнати боржника банкрутом і розпочати процедуру погашення заборгованостей, якщо впродовж 120-ти днів з моменту відкриття провадження не відбулось реструктуризації боргу. Це другий можливий варіант. Тут важливо знати: списати борги можуть шляхом продажу майна фізособи. Однак, маючи підтримку надійних і досвідчених адвокатів, можна досягнути найкращого результату – повне списання заборгованості.

Загалом, процедура оголошення банкрутства фізичної особи через суд – складна і тривала. Кредитори не зацікавлені у списанні боргу чи погашенні, тож так само будуть робити все можливе для досягнення своєї мети. Відповідно, варто дуже ґрунтовно підготуватись до всіх юридичних процесів і довіритись професіоналам із «КФ «Домінанта». 

 

Читайте також