Правоохоронці повідомили про підозру ще сімом військовослужбовцям рф, причетних до вбивств і жорстокого поводження з цивільними в Бучі на Київщині.
Про це повідомили у пресслужбі Офісу Генерального прокурора України.
За процесуального керівництва Офісу Генпрокурора ідентифіковано та повідомлено про підозру п’ятьом військовослужбовцям армії рф за злочини, скоєні під час окупації Бучі у 2022 році. Також прокурори відомства направили до суду обвинувальні акти щодо ще двох представників держави-агресорки за вчинення аналогічних злочинів. Усім сімом інкримінують порушення законів і звичаїв війни, поєднані з умисними вбивствами мирних мешканців (ч. 1, 2 ст. 438 КК України).
За даними слідства, командир відділення 4-ї десантно-штурмової роти 2-ї батальйонно-тактичної групи 234-ого десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії повітряно-десантних військ рф разом зі співучасником (невстановленим військовослужбовцем зс рф) розстріляв подружжя у приватному будинку з мотивів ненависті до проукраїнських поглядів. Щоби приховати злочин, їхні тіла разом з іншими вбитими цивільними було спалено.
Ще один підозрюваний - стрілок 6-ї десантно-штурмової роти цієї ж батальйонно-тактичної групи рф - разом з іншим військовослужбовцем цього полку помітили біля супермаркету чоловіка, який шукав їжу. Вони відкрили вогонь без попередження. Потерпілий отримав чотири кульові поранення у груди та живіт і загинув на місці.
Також ідентифіковано командира бойової машини 4-ї десантно-штурмової роти 2-ї батальйонно-тактичної групи. Він разом з іншими військовиками армії рф проводив «перевірку» місцевих мешканців на причетність до співпраці із ЗС України у дворі домоволодіння. При цьому погрожував вбивством господарю, стріляв у повітря, направляв зброю на жінку, а також імітував підрив гранати, змусивши обох спуститися до підвалу.
Ще один підозрюваний механік-водій цього ж підрозділу 234-ого десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії повітряно-десантних військ рф, реагуючи на прохання місцевої мешканки не стріляти через присутність у місті цивільних, приставив зброю до її голови та пригрозив розстрілом, але припинив дії через присутність свідків.
Також слідство встановило, що заступник командира 3-ї парашутно-десантної роти – інструктор із повітряно-десантної підготовки 1-ї батальйонно-тактичної групи 234-ого десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії разом із командиром взводу цього ж підрозділу виявили в телефоні місцевого мешканця нібито докази передачі даних українським військовослужбовцям. Із мотивів ненависті вони вбили чоловіка, заявивши, що інший підрозділ розстріляв би всіх.
В Офісі Генпрокурора наголосили, що всі постраждалі місцеві жителі були цивільними особами, які не брали участі у збройному конфлікті. У них були відсутні будь-яка зброя, знаряддя чи засоби, що могли би виправдати застосування до них насильства.