Білі, маслюки та зелениці: які гриби можна знайти у нацпарку на Рівненщині

В лісах нацпарку «Пуща Радзівіла» на Рівненщині можна знайти справжні грибні трофеї.

Про це повідомляють на Фейсбук-сторінці нацпарку.

Одні з найпопулярніших видів осінніх грибів – це білий гриб, боровик (Boletus edulis), він належить до родини болотних та виду Боровиків. Свою назву білий гриб швидше за все отримав завдяки однорідно-білому кольору внутрішньої м’якоті. Білі гриби трапляються як опецькуватий, часто з шапкою меншою від ніжки, так і крисатий, з шапкою учетверо більшою за ніжку, який проростає у листяних і хвойних лісах.

Маслюк звичайний (Suillus luteus) – вид грибів із роду маслюк родини маслюкових. Маслюки відрізняється від інших грибів своєю слизовою поверхнею капелюшка, тому здається, що вони намазані олією. Ця особливість і дала назву грибу. Вони зазвичай дрібні і схожі з грибами-моховиками. Маслюки віддають перевагу сосновому лісу, проте іноді селяться під дубами та березами. Найчастіше вони виростають групками, якщо знайшли одного маслюка, слід пошукати поруч інші.

Один з представників пластинчастих грибів отримав свою назву із-за яскравого вираженої оливково-зеленого забарвлення – зеленка (Tricholoma equestre). Зазвичай росте у хвойних лісах та на піщаних ґрунтах.

Також в лісах НПП «Пуща Радзівіла» часто зустрічаються польський гриб (lmleria badia) вид грибів родини болотних. Польський гриб любить кислотний ґрунт і зазвичай його можна знайти біля підніжжя дерев або на моху. Росте у хвойних і мішаних з сосною лісах, переважно на піщаному ґрунті, поодинці та групами. Однією з характерних особливостей польського гриба є його ніжний шар, який при натисканні стає синюватим або бурого кольору. Відмінною рисою ніжки є те, що вона синіє при зрізі, потім стає бурою і в кінцевому підсумку набуває свій характерний жовтуватий відтінок.

Окрім їстівних грибів на території НПП «Пуща Радзівіла» широко розповсюджений гриб мухомор червоний (Amanita muscaria) рід грибів родини мухоморових. Більшість мухоморів неїстівні або сильно отруєні. Гриби мухомори є космополітами, ростуть всюди у листяних, хвойних та змішаних лісах, часто в березняках, як одиночно, так і великими групами. Завдяки яскравому вигляду їх складно сплутати з іншими грибами. Мухомор червоний має медичне використання, їх застосовують в народній та офіційній медицині.

Читайте також