Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

"Більшість знищено, інші - розбіглися": командир спецпідрозділу ГУР про звільнення Дмитрівки та Капітанівки

Збройні Сили України успішно звільнили територію Київської області від російських окупантів. Як пройшла операція звільнення  населених пунктів Дмитрівка і Капітанівка - розповів командир групи спецпідрозділу ГУР МО.

Операцію розпочато о 17.00. За словами командира групи спецпідрозділу ГУР МО, позивний «Титан», головна складність завдання полягала в тому, що в селах залишалась частина цивільного населення. Треба було подбати про те, щоб ніхто з них не постраждав під час бою. Наступ почався з боку села Петрушки й росіяни вимушені були відійти за межі Дмитрівки в бік села Забуччя:

«Ми перейшли Житомирську трасу. Було здійснено пару пострілів з танків в наш бік. Коли ми зайшли в Дмитрівку, ми зробили так, щоб вони вийшли з села. Тобто, в активну фазу бою ми з ними не вступали. Коли вже вони були на виході з Дмитрівки, там вже була активна фаза бою».

З боку окупантів була 21 одиниця важкої техніки, БМП і танки. З нашого боку зайшло 8 танків, піхота ЗСУ та група спецпризначенців ГРУ, згадує «Титан»: «У них втрати – 9 одиниць важкої техніки, БМП і танки, і до 50 осіб піхоти… Вони всі відступили. Але основна маса була знищена».

«Титан» окремо звернувся до жителів звільнених сіл із застереженням щодо дочасного повернення у залишені домівки:

«Там зараз знаходитись небезпечно. Зараз працюють фахівці по розмінуванню».

 

Читати також

20.05.2022 Лукашенко ввів смертну кару за підготовку терактів в Білорусі

Під зміни до законодавства потраплятимуть акти міжнародного тероризму, щодо представника іноземної держави чи міжнародної організації; таракти вчинені організованою групою, або із застосуванням об'єктів атомної енергії, використанням радіоактивних, токсичних хімічних, біологічних речовин; замах на вбивство державних чи громадських діячів; виведення з ладу залізничних колій та стратегічних об'єктів. Якщо раніше смертна кара не могла бути призначена за приготування злочинів, то зараз ці статті внесені до списку винятків. Поправки до кримінального кодексу набудуть чинності за десять днів після опублікування. Зазначимо, що Білорусь - єдина країна в Європі, де не скасована смертна кара.

20.05.2022 Саботують накази та відмовляються воювати: серед окупантів більшає невдоволених бойовими діями

"За даними воєнної розвідки України, попри прихований саботаж, кілька підрозділів 70 гвардійського мотострілецького полку вже відкрито відмовилися брати участь у війні та висунули вимогу повернути їх у місця постійної дислокації. Командири частин всіляко намагаються приховати факти непокори. Найбільш активних військовослужбовців, які вимагають повернення на територію росії, сподіваючись на їхню швидку загибель, відправили на найбільш небезпечну ділянку фронту", - йдеться у повідомленні. У ГУР додають, що для виявлення та нейтралізації ініціаторів відмови від участі у війні, у відділі фсб 58 загальновійськової армії вирішили наповнити підрозділи 70 полку своїми позаштатними агентами та інформаторами.

20.05.2022 На Чернігівщині починають відновлювати критичну інфраструктуру - голова ОВА

- Завершилися всі процедури перерахування коштів, затвердження кошторисів у міністерстві і на цьому тижні, сподіваюся навіть сьогодні, обласна адміністрація спільно з балансоутримувачами, підрядниками розпочинає відновлення об'єктів критичної інфраструктури: електромережі, водоканал, лікарні і дитячі садочки. Без цих об'єктів дуже важко жити в місті Чернігів. Друга черга - житловий фонд. Ми до неї дійдемо, але після критичної інфраструктури, - зазначив він. За його словами, вже на сьогодні 150 млн виділено і знаходяться на казначейських рахунках області. З них частина перерахована УКБ і сьогодні розпочнуться роботи.