Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Частково пішов під воду: жителі села на Рівненщині змушені ходити мостом, який "пливе" по річці

Фото: Рівне Медіа.

На півночі Рівненщині жителі громади вимушені користуватись понтонною переправою, котра частково провалилася під воду.

Так, на Сарненщині у колишньому Дубровицькому районі жителі хутора Заріка, що біля селища Орв'яниця, вже кілька років поспіль вимушені взимку добиратись до райцентру іншими селами в обхід водойми або ж ризикувати ходити через нестійку переправу. Міст пролягає через річку Горинь та розділяє дві частини села.

Раніше з початком перших морозів та снігу міст повністю знімати і хуторяни не мали змоги відвідати іншу частину села, аби купити хліба чи бодай забрати пенсію. Люди були вимушені ходити у сусіднє село Любиковичі, яке нележить до іншої громади. 

"Раніше були поїзди, але їх відмінили ще на початку коронавірусу, тепер потрібно йти пішки у Бережки аби доїхати до Дубровиці, а там і закупити продукти, і поїхати в Орв'яницю забрати пенсію, або ж йти по хліб у Любиковичі. Туди і туди дорога через ліс, правда, у Любиковичі ближче", - говорить пан Микола, житель невеликого хутора. 

Жителі декількох сіл користуються ним аби дістатись до транспорту та доїхати на роботу, або ж поїхати у лікарню. Діти шкільного віку теж не відвідують школу у своєму селі, адже, якщо восени та навесні міст є, то взимку ризикувати йти через кригу ніхто не хоче. Тому ходять до Любикович.

Цьогоріч переправа на річці є, проте ані кріплень, ані будь-яких інших тросів, які могли б утримувати його немає. Частина його втоплена, а щоб пройти люди поклали дощечки. Окрім цього переправа зміщення в сторону з місця постійного розташування та коливається у випадку погіршення погодних умов.

Автомобілі або ж гужові підводи не проїдуть, що і казати про служби екстреної допомоги. "Швидкі" взимку та навесні вимушені їхати в об'зд іншими селами.

Очільник громади Богдан Микульський зазначив, що наразі під час воєнного стану жодного будівництва не планується і вирішення цього питання наразі не є актуальним. 

"Попередні роки там була сільська рада і минулі роки мені невідомо чому не було збудовано жодної переправи. Наразі ми живемо у стані війні і ми готуємось до певних відповідно подій, котрі можуть бути під час воєнного стану, це означає, що мова про будівництво не може йти". 

Також очільник зазначив, що коли настане мирний період, тоді буде вирішено питання із даною переправою. 

Читати також

20.03.2023 У Рівному спростували фейк про те, що флюоромобіль, який обстежує містян, не відповідає нормам

"Річ у тім, що флюоромобіль (в ньому пропонують зробити безплатний тест на ВІЛ та флюорографію), який  Рівненський обласний фтизіопульмонологічний центр приблизно рік тому отримав в якості гуманітарної допомоги, досі не має необхідних дозвільних та ліцензійних документів на роботу. Більше того, він навіть не відповідає нормам радіаційної безпеки. Простіше кажучи, «фонить». Від цього, в першу чергу, страждають рентгенлаборанти, яких примушують на цьому автомобілі працювати. Вони ж нікуди не скаржаться, бо бояться втратити роботу. Тому їздять і мовчать", - йдеться у повідомленні. Як прокоментували на сторінці медзакладу, інформація є неправдивою та не відповідає дійсності, а усі необхідні документи наявні. "Адміністрація медичного центру офіційно повідомляє, що дана інформація є фейком та не відповідає дійсності, про що свідчить протокол дозомитерчного контролю засобів захисту Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Нам невідомо, яку кінцеву мету переслідують автори такої дезінформації, але ми вбачаємо в цьому свідомий підрив авторитету закладу та намагання зірвати впровадження ефективної програми по боротьбі з туберкульозом", - зазначають у повідомленні.