Через блокування на кордоні з Польщею держбюджет України втратив понад 9 млрд грн

Фото: Getty Images

Унаслідок блокування українсько-польського кордону експорт через ці пункти пропуску знизився на 40 %, а держбюджет України втратив 9,3 млрд грн через недонадходження митних платежів.

Про це заявив у ефірі телемарафону «Єдині новини» голова Комітету ВР із питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає кореспондент "Укрінформу".

«Безперечно, це потужний удар по нашій економіці та по нашому експорту... Ми маємо на 40 % зменшення експорту через відповідні сухопутні пункти пропуску. Маємо заяву від перевізників про втрати в 400 млн євро тільки за перші два тижні цієї блокади... А якщо говорити про бюджет, то за результатами листопада можемо чітко визначити, що бюджет втратив 9,3 млрд грн від недонадходження митних платежів. Це величезні гроші, які недоотримала армія та які конче нам сьогодні потрібні», - заявив народний депутат.

За його словами, на сьогодні маємо недовиконання плану по митниці на 19 %, хоча в жовтні було перевиконання.

«Уряди цих країн (де перевізники блокують кордон - ред.) не повинні очікувати, поки ситуація стане критичною. Вони повинні зрозуміти, що ця ситуація б'є по них. Послаблюючи Україну, вони зміцнюють нашого спільного ворога і призводять до того, щоб він потужніше вдарив по їхніх же економіках. Зважаючи на те, що блокуванням займаються маргінальні політичні сили, які точно не представляють більшість у цих країнах, переконаний у тому, що на цьому тлі не треба гратися в політику, а треба виконувати європейський закон, який дозволяє вільний рух транспортних засобів по території ЄС», - наголосив голова парламенського комітету.