Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Чи можуть звільнити з роботи за відмову робити щеплення від коронавірусу?

Фото з відкритих джерел

Чи можуть працівника звільнити з роботи у зв’язку із відмовою або ухилення від вакцинації проти COVID-19? Це пояснили у Державній службі України з питань праці.

Так, на сайті установи йдеться про те, що підстави для звільнення працівників, котрі не бажають щеплюватись, відсутні. 

"З урахуванням норм статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» працівники юридичних осіб, визначених наказом Міністерства охорони здоров’я України 04 жовтня 2021 року № 2153, які відмовляються або ухиляються від щеплень, відстороняються від роботи відповідно до законодавства про працю шляхом видання роботодавцем наказу (розпорядження). Підстави для звільнення таких працівників відсутні", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: На Рівненщині від роботи відсторонили понад тисячу невакцинованих освітян.

Оскільки під час відсторонення працівник тимчасово увільняється від виконання своїх трудових обов’язків та не виконує роботу, то за загальним правилом такому працівникові заробітна плата в період відсторонення не виплачується, якщо інше не встановлено законодавством.

Читати також