Чого чекати інтернатам Рівненщини?

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: getimagesize(http://picua.org/img/2018-06/13/5ne1uhwcokgugifviq3n6t8hq.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found

Filename: views/news_v_amp.php

Line Number: 3126

Backtrace:

File: /home/pccchmnd/public_html/application/views/news_v_amp.php
Line: 3126
Function: getimagesize

File: /home/pccchmnd/public_html/application/controllers/News.php
Line: 74
Function: view

File: /home/pccchmnd/public_html/index.php
Line: 186
Function: require_once

На Рівненщині готуються впроваджувати Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Повідомляє сайт Рівненської ОДА. 

Її завданням є перехід від перебування дітей в інтернатах до виховання їх у сім’ях - деінституціалізація.

Нині усі причетні, а це обласні управління освіти та науки, департамент соціального захисту населення, центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управління охорони здоров’я та служба у справах дітей, працюють над регіональним планом заходів з реалізації I етапу Стратегії.

До слова, нині в Рівненській області функціонує 26 інтернатів різного спрямування: 2 - соціального, 21 - освітнього та 3 – галузі охорони здоров’я.

На нараді під керівництвом заступника голови Рівненської ОДА Світлани Богатирчук-Кривко розглянули пропозиції щодо можливості трансформації інтернатних установ.

«Нам потрібно детально проаналізувати кожний заклад, вивчити які конкретно послуги необхідні дитині - освітні, медичні, соціальні або реабілітаційні. Адже саме можливість надання послуг в громаді і є умовою для того, щоб діти не потрапляли до інтернатів. Також слід визначити потребу у кадрах, аби зрозуміти скільки спеціалістів потрібно буде готувати для надання цих послуг», - зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.

Водночас, за словами заступника голови ОДА, не усі інтернатні заклади будуть трансформуватись. Є спеціальні установи, які мають підопічних з тяжкими хворобами чи розладами. Частина їх потребує постійного перебування в інтернаті, а щодо інших, то є думка направляти їх туди періодично – для проходження реабілітації.

Світлана Богатирчук-Кривко зауважила, що до кінця червня регіональний план заходів з реалізації I етапу Стратегії має бути завершений та затверджений розпорядженням голови ОДА, а потому погоджений на найближчий сесії обласної ради.

Нагадаємо, у 2019 році після виконання підготовчого етапу з державного та обласного бюджетів будуть виділятися кошти на реалізацію Стратегії.