Чому обсипається слива: як діяти, щоб врятувати урожай

Проблема обсипання слив турбує багатьох дачників. Дерево можна назвати примхливим, оскільки існує маса причин, чому слива може обсипатися.

Промерзання

Сливи підмерзають кожну зиму, але проблема може виявитися не відразу. Якщо слива почала утворювати величезну кількість квіток, ніж зазвичай, слід замислитись. Якщо тичинки та маточки бурого кольору, швидше за все, слива підмерзла.

Боротися із промерзанням сливи проблематично. Є лише один варіант – висаджувати районовані сорти. Тому, якщо вплив низьких температур став очевидним, варто вживати рішучих заходів.

Нестача вологи

Нестача води – це одна з основних причин опадання сливи. Найцікавіше, що до цього багато хто не готовий. Справа в тому, що плодові дерева не скидатимуть плоди через нестачу вологи, але не сливи. Вся справа в кореневій системі сливи, яка глибоко не йде в ґрунт. Багато плодових дерев мають потужну кореневу систему, тому вони можуть спокійно обійтися без регулярних поливів. Все це точно не стосується сливи, яка потребує зволоженого ґрунту. А якщо немає можливості постійно поливати культуру, можна виконати мульчування. Як мульчу можна використовувати торф або перегній.

Недостатнє підживлення

Брак корисних мінералів може спровокувати таку проблему. Це в інших дерев просто знизиться кількість плодів або їх розміри зменшаться, а у слив завжди це проявляється інакше. Є кілька ознак нестачі харчування у слив:

1. Пожовтіло листя або сповільнилося зростання пагонів - брак азоту.

2. Якщо опадають зрілі сливи – нестача калію.

Універсальне добриво – це сульфат калію та сечовини. Достатньо додати 2 столові ложки сечовини та сульфату калію на 10 літрів води. Для дерева середнього розміру слід використовувати 30 літрів розчину.

У період наливу плодів можна використовувати підживлення з нітрофоски. Необхідно розвести 3 ложки нітрофоски на 10 літрів води, також можна додавати 2 ложки сечовини. На кожне дерево по 20 л. Також не варто забувати про добрива після збирання врожаю. На відро води потрібно додати 3 столові ложки сульфату калію і суперфосфату. На кожне дерево по 30 л. Якщо ніяких проблем у процесі зростання немає, концентрацію можна зменшити.

Хвороби

Небезпечні грибкові захворювання сливи:

1) сіра гнилизна;

2) іржа;

3) моніліальний опік;

4) плодова гнилизна;

5) клястероспоріоз та інші.

Також можуть вражати бактеріальні захворювання, до них можна віднести: бактеріальну плямистість; "відьмину мітлу". Спочатку варто визначити, чим саме уражена слива. Також не варто забувати про профілактичні обробки восени. Важливо зрозуміти простий факт: захворювання не розвиваються швидко, тому профілактичні заходи допоможуть уникнути негативних наслідків.

Профілактичні заходи

Щоб уникнути різних захворювань, слід пам'ятати про профілактику:

1. Загущувати посадки неприпустимо.

2. Обрізання повинно виконуватися гострим інструментом. Залишати прядки або зрізи без обробки неприпустимо.

3. Восени потрібно забирати всі плоди з дерева. Як правило, саме вони можуть містити у собі збудники різних захворювань. А профілактичну обробку слід виконати 3 рази на сезон. Можна використовувати біологічні препарати, народні методи. Якщо захворювання виявилося або є побоювання, переваги слід віддавати фунгіцидам.