У "Пущі Радзівіла" унаслідок нещодавнього буревію завдано значних збитків екосистемі. Раптова зміна спеки на буревій призвела до поламаних дерева. Дощ своєю чергою утворив потоки води на дорогах.
Як розповідають у НПП, буревій у заповідній зоні лісу може мати серйозні наслідки для екосистеми й біорізноманіття. Заповідні ліси є важливими осередками багатства флори та фауни, а також виконують важливі екологічні функції такі як поглинання вуглекислого газу та збереження водних ресурсів.
"Перші наслідки ми вже можемо спостерігати і прогнозувати подальші зміни, адже викорчовування дерев впливає на місцеві види рослин і тварин, які залежать від певних дерев для їжі та укриття, а вирвані з корінням дерева залишають відкриті ділянки ґрунту, що піддаються ерозії. Це може призвести до зменшення родючості ґрунту і змін у водному балансі території. Також слід не забувати, що повалені дерева та гілки можуть стати додатковим паливом для лісових пожеж, які часто виникають після буревіїв через сухість та наявність великої кількості легкозаймистого матеріалу", - розповідають працівники "Пущі Радзівіла".
Як додають у нацпарку, за умови, що буревій значно пошкодив середовище проживання рідкісних або зникаючих видів, може бути необхідне втручання для їх захисту й підтримки популяції, проте воно повинно бути мінімальним і спрямованим на вирішення конкретних проблем.