Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

"Ельф", "Малий" та "Бистрий": історії трьох нацгвардійців, які боронять Україну

Слобожанщина — донор гарних офіцерських кадрів. Їх народжує плодюча земля вільних людей — слобідських козаків, які, фактично, не знали кріпацтва та завжди вкладалися у розвиток військового мистецтва та освіти. Теперішня генерація офіцерів-слобожанців робить те саме, що їхні далекі пращури — боронить свій край від чужинців, які несуть із собою лише терор та деградацію.

“Ельф” — уважний стрункий та охайний блондин в акуратних окулярах – сьогодні носить гвардійський однострій. Йому вдалося зберегти особливу харківську інтелігентність, навіть, в окопах. Його, здається, дуже складно допекти, проте за зовнішньою делікатністю ховається сила та цілком раціональна впевненість у своїх правоті.

“Я — резервіст, вчився гасити полум’я та рятувати людей в умовах надзвичайних ситуацій на військовій кафедрі. Проте, як все почалося [вторгнення], то зрозумів, що не можу сидіти вдома та чекати поки, нарешті, прийде моя черга йти до Збройних сил, тому спочатку приїхав до найближчого військкомату, а там мене спрямували до найближчої військової частини Національної гвардії України, — розповів “Ельф”. — До всіх цих подій я вчився у Харківському національному університеті, де отримав спеціальність радіофізика. А щодо позивного, то все просто: ельфи б’ють орків, значить ми — ельфи! Настрій — позитивний, але водночас і злий”

“Малому” при знайомстві ніхто не дає більш як вісімнадцять років, але він насправді на десять років старший, є випускником військової кафедри та працює на заводі. Він почувається на позиціях як “риба у воді” та вправно володіє зброєю. Під час спілкування з ним ти розумієш, що ця молода мужня людина готова до будь-чого.

“25-го лютого, я в телефоні почув фразу, яку я, здавалось, чекав цілу вічність: “Ви нам потрібні!” За пів години я вже був у військкоматі, де мене приписали до військової частини, і ось так я опинився тут. Довелося посидіти під обстрілами, авіаударами, але я ні про що не жалкую”, – поділився “Малий”. За цей місяць дуже багато змінилось у його житті.

“Бистрий” — кадровий офіцер, який осягав мистецтво війни у військовому вищому навчальному закладі. Він неодноразово брав участь в операції Об’єднаних сил. Гвардієць знає, як захистити свій рідний Харків, і робить це щодня.

“24 лютого о 5:00 почув вибухи. Завіз свою кохану до батьків, а сам поїхав воювати. Власне, тут роблю те, що знаю та вмію, чому вчився всі ці роки. Задача мого підрозділу — не дати ворогу прорватися до Харкова на нашому напрямку. І ми робимо все можливе, щоб виконати цю задачу максимально ефективно”, – каже військовослужбовець Національної гвардії України “Бистрий”.

Офіцери, з якими нам вдалося поспілкуватися, багато уваги приділяють облаштуванню своїх позицій, а також налагодженню стійкого зв’язку з іншими підрозділами ЗСУ, ТРО у районі оборони. Багато з них вже воювали, і тому прекрасно розуміють, що потрібно для того, аби ефективно виконувати поставлені задачі та посилювати живучість особового складу.

Джерело - Нацгвардія України.

Читати також

20.05.2022 Лукашенко ввів смертну кару за підготовку терактів в Білорусі

Під зміни до законодавства потраплятимуть акти міжнародного тероризму, щодо представника іноземної держави чи міжнародної організації; таракти вчинені організованою групою, або із застосуванням об'єктів атомної енергії, використанням радіоактивних, токсичних хімічних, біологічних речовин; замах на вбивство державних чи громадських діячів; виведення з ладу залізничних колій та стратегічних об'єктів. Якщо раніше смертна кара не могла бути призначена за приготування злочинів, то зараз ці статті внесені до списку винятків. Поправки до кримінального кодексу набудуть чинності за десять днів після опублікування. Зазначимо, що Білорусь - єдина країна в Європі, де не скасована смертна кара.

20.05.2022 Саботують накази та відмовляються воювати: серед окупантів більшає невдоволених бойовими діями

"За даними воєнної розвідки України, попри прихований саботаж, кілька підрозділів 70 гвардійського мотострілецького полку вже відкрито відмовилися брати участь у війні та висунули вимогу повернути їх у місця постійної дислокації. Командири частин всіляко намагаються приховати факти непокори. Найбільш активних військовослужбовців, які вимагають повернення на територію росії, сподіваючись на їхню швидку загибель, відправили на найбільш небезпечну ділянку фронту", - йдеться у повідомленні. У ГУР додають, що для виявлення та нейтралізації ініціаторів відмови від участі у війні, у відділі фсб 58 загальновійськової армії вирішили наповнити підрозділи 70 полку своїми позаштатними агентами та інформаторами.

20.05.2022 На Чернігівщині починають відновлювати критичну інфраструктуру - голова ОВА

- Завершилися всі процедури перерахування коштів, затвердження кошторисів у міністерстві і на цьому тижні, сподіваюся навіть сьогодні, обласна адміністрація спільно з балансоутримувачами, підрядниками розпочинає відновлення об'єктів критичної інфраструктури: електромережі, водоканал, лікарні і дитячі садочки. Без цих об'єктів дуже важко жити в місті Чернігів. Друга черга - житловий фонд. Ми до неї дійдемо, але після критичної інфраструктури, - зазначив він. За його словами, вже на сьогодні 150 млн виділено і знаходяться на казначейських рахунках області. З них частина перерахована УКБ і сьогодні розпочнуться роботи.