Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Евакуація з тваринами: що варто врахувати

Фото з відкритих джерел, ілюстративне.

Подбайте про міцні тверді переноски як для котів, так і для собак. Постеліть у них пелюшки. Є памперси для тварин, та можна брати для немовлят. Але краще міняти пелюшки. Для собак бувають також спеціальні автокрісла.

Не забудьте про документи тваринки. Обов’язково: контакти господаря на жетончику чи міцно приклеєні або підписані на нашийнику.

Постарайтеся не годувати тварин перед поїздкою, аби їх не захитувало та не додавало стресу. Води до поїздки також варто давати мінімально.

Візьміть у дорогу воду та їжу для улюбленця — звичний сухий корм і мисочки.

У дорозі:

Увага, знервовані тваринки часто втікають під час переїздів. Випускати слід тільки в зачинених приміщеннях (перевірте вікна), на повідці чи у спеціальній портупеї. Котів із переносок бажано не випускати, вони знервовані і можуть образитися та втекти або кинутися на водія.

Переноски зафіксуйте ременем безпеки, щоб їх не підкидало в дорозі, або міцно закріпіть. Не перевозьте тварин на руках.

Тваринкам, яких захитує, можна давати людські ліки проти нудоти у пропорції для їхньої ваги — це можна знайти у Google. Наприклад, на собаку 16 кг мої друзі давали ¼ таблетки Драміна. Якщо тваринки нервують під час переїздів, не варто боятися людських заспокійливих. Їхні аналоги є й у ветеринарній формі. Дозування треба ретельно пошукати у Google або порадитися з ветеринаром.

Звертайтеся по консультацію ветеринарів за номерами: 095 584 40 03, 093 904 75 85, 097 682 38 88, 093 743 59 49

Не залишайте тваринок самих, з малими дітьми чи перевтомленими або дуже стресованими дорослими.

Перетин кордону:

Більшість місць для зупинки в Україні дозволяють перебування з тваринами. Проте, завжди краще уточнити.

Для перетину кордонів з найближчими країнами (Угорщина, Польща, Словаччина, Румунія, Молдова) скасували більшість бюрократичних формальностей. Відстежувати поточну ситуацію та умови можна тут — https://www.peta.org.uk/action/ukraine/. Іноді потрібно заповнювати відповідні форми на тварин.

Група в Польщі, яка допомагає українським тваринам:

https://www.facebook.com/groups/976873776134238/?ref=share

Телефон польських волонтерів: +48 503 960 830

Читати також

20.05.2022 Лукашенко ввів смертну кару за підготовку терактів в Білорусі

Під зміни до законодавства потраплятимуть акти міжнародного тероризму, щодо представника іноземної держави чи міжнародної організації; таракти вчинені організованою групою, або із застосуванням об'єктів атомної енергії, використанням радіоактивних, токсичних хімічних, біологічних речовин; замах на вбивство державних чи громадських діячів; виведення з ладу залізничних колій та стратегічних об'єктів. Якщо раніше смертна кара не могла бути призначена за приготування злочинів, то зараз ці статті внесені до списку винятків. Поправки до кримінального кодексу набудуть чинності за десять днів після опублікування. Зазначимо, що Білорусь - єдина країна в Європі, де не скасована смертна кара.

20.05.2022 Саботують накази та відмовляються воювати: серед окупантів більшає невдоволених бойовими діями

"За даними воєнної розвідки України, попри прихований саботаж, кілька підрозділів 70 гвардійського мотострілецького полку вже відкрито відмовилися брати участь у війні та висунули вимогу повернути їх у місця постійної дислокації. Командири частин всіляко намагаються приховати факти непокори. Найбільш активних військовослужбовців, які вимагають повернення на територію росії, сподіваючись на їхню швидку загибель, відправили на найбільш небезпечну ділянку фронту", - йдеться у повідомленні. У ГУР додають, що для виявлення та нейтралізації ініціаторів відмови від участі у війні, у відділі фсб 58 загальновійськової армії вирішили наповнити підрозділи 70 полку своїми позаштатними агентами та інформаторами.

20.05.2022 На Чернігівщині починають відновлювати критичну інфраструктуру - голова ОВА

- Завершилися всі процедури перерахування коштів, затвердження кошторисів у міністерстві і на цьому тижні, сподіваюся навіть сьогодні, обласна адміністрація спільно з балансоутримувачами, підрядниками розпочинає відновлення об'єктів критичної інфраструктури: електромережі, водоканал, лікарні і дитячі садочки. Без цих об'єктів дуже важко жити в місті Чернігів. Друга черга - житловий фонд. Ми до неї дійдемо, але після критичної інфраструктури, - зазначив він. За його словами, вже на сьогодні 150 млн виділено і знаходяться на казначейських рахунках області. З них частина перерахована УКБ і сьогодні розпочнуться роботи.