Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Евакуація з тваринами: що варто врахувати

Фото з відкритих джерел, ілюстративне.

Подбайте про міцні тверді переноски як для котів, так і для собак. Постеліть у них пелюшки. Є памперси для тварин, та можна брати для немовлят. Але краще міняти пелюшки. Для собак бувають також спеціальні автокрісла.

Не забудьте про документи тваринки. Обов’язково: контакти господаря на жетончику чи міцно приклеєні або підписані на нашийнику.

Постарайтеся не годувати тварин перед поїздкою, аби їх не захитувало та не додавало стресу. Води до поїздки також варто давати мінімально.

Візьміть у дорогу воду та їжу для улюбленця — звичний сухий корм і мисочки.

У дорозі:

Увага, знервовані тваринки часто втікають під час переїздів. Випускати слід тільки в зачинених приміщеннях (перевірте вікна), на повідці чи у спеціальній портупеї. Котів із переносок бажано не випускати, вони знервовані і можуть образитися та втекти або кинутися на водія.

Переноски зафіксуйте ременем безпеки, щоб їх не підкидало в дорозі, або міцно закріпіть. Не перевозьте тварин на руках.

Тваринкам, яких захитує, можна давати людські ліки проти нудоти у пропорції для їхньої ваги — це можна знайти у Google. Наприклад, на собаку 16 кг мої друзі давали ¼ таблетки Драміна. Якщо тваринки нервують під час переїздів, не варто боятися людських заспокійливих. Їхні аналоги є й у ветеринарній формі. Дозування треба ретельно пошукати у Google або порадитися з ветеринаром.

Звертайтеся по консультацію ветеринарів за номерами: 095 584 40 03, 093 904 75 85, 097 682 38 88, 093 743 59 49

Не залишайте тваринок самих, з малими дітьми чи перевтомленими або дуже стресованими дорослими.

Перетин кордону:

Більшість місць для зупинки в Україні дозволяють перебування з тваринами. Проте, завжди краще уточнити.

Для перетину кордонів з найближчими країнами (Угорщина, Польща, Словаччина, Румунія, Молдова) скасували більшість бюрократичних формальностей. Відстежувати поточну ситуацію та умови можна тут — https://www.peta.org.uk/action/ukraine/. Іноді потрібно заповнювати відповідні форми на тварин.

Група в Польщі, яка допомагає українським тваринам:

https://www.facebook.com/groups/976873776134238/?ref=share

Телефон польських волонтерів: +48 503 960 830

Читати також