Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Фільтраційні табори: що росіяни роблять з українцями, перш ніж вивезти їх у РФ

Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова розповіла про "фільтраційні табори",  які примусово проходять українці, перш ніж їх депортують у Росію.

За словами Денісової, поблизу міста Маріуполя діють чотири фільтраційні табори, в яких люди утримуються перед депортацією до росії.

Перш ніж дістатися до таких таборів люди змушені проходити декілька блок-постів з ретельною перевіркою документів.

"У самих таборах наші громадяни піддаються багатогодинним допитам, окупанти перевіряють їхні документи, телефони, особисті речі, фотографують та знімають відбитки пальців. Рашисти ретельно шукають державних службовців, представників ЗСУ, СБУ, поліції. За результатами «фільтрації» тим, хто її пройшов, видаються відповідні папірці. Доля громадян, які не пройшли «фільтрацію» невідома. На кордоні рф також людей ретельно обшукують, перевіряють документи та речі. Допити тривають до кількох годин, їх проводять співробітники фсб рф", - йдеться у повідомленні Уповноваженої.

Аналогічні процедури проходять і українці, які намагаються виїхати до інших країн через окупований Крим.

«Евакуйованих» українців доправляють до депресивних північних регіонів рф. 21 квітня до Владивостока росіяни доставили 308 депортованих маріупольців, 90 з яких – діти. Людей розмістили у школах та гуртожитках. Далі планується розміщення по різних населених пунктах Приморського краю.

Крім того, влада рф зазначає, що наші громадяни мають «проблеми з російською мовою», тому дітей збираються навчати мові за «спеціальною» програмою.
 

Читати також