Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила ситуацію з поширенням коронавірусу у світі пандемією. У світі зареєстровано 218 815 випадків захворювання COVID-19, з них 84 114 осіб одужали.
Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль розповів журналістам «Рівне Вечірнє» про загрози, обмеження та готовність області до коронавірусу.
Готовність області до боротьби із пандемією
На питання, чи готова Рівненщина до боротьби із коронавірусом, Віталій Коваль відповідає, що ще з 14 березня область працює 24/7. Для контролю ситуації було створено Цілодобовий оперативний штаб на базі ОДА.
«Кожні 12 годин ми із заступниками змінюємо один одного на чергуванні. На постійному зв’язку і оперативні районні штаби. Також цілодобово працює гаряча лінія — 0800 500 078», - зазначає пан Коваль.
За його словами, оператори кол-центру надають всю необхідну інформацію щодо протидії коронавірусу. А важливі повідомлення, що потребують перевірки та втручання, передають на опрацювання відповідним службам. Загалом від 14 березня надійшло більше 500 телефонних звернень.
Віталій Коваль зазначає, що в області облаштовані бази для госпіталізації хворих на коронавірус:
- підготовлено 417 ліжок та 63 місця в інфекційних боксах;
- понад 600 медпрацівників можуть бути залучені для надання медичної допомоги населенню;
- заклади охорони здоров’я мають необхідний запас засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих розчинів;
- на Рівненщину надійшло 260 тисяч медичних масок з держрезерву, 2 апарати для штучної вентиляції легень портативні та інше медичне обладнання, яке розподілили серед 105 державних і комунальних медзакладів області.
«Крім того, зустрівся з виробниками продукції та представниками продуктових мереж регіону. Для безпеки громадян домовилися про контроль якості продукції і ціну на неї, дезінфекцію торгових площ і всього обладнання магазинів», - коментує голова ОДА.
Кошти на боротьбу з коронавірусом
Віталій Коваль розповів, що Рівненська область — одна з перших, яка прийняла програму протидії коронавірусу.
«На цю програму ми передбачили майже 100 млн. гривень, з яких майже 29 млн. гривень вже виділили на сесії Рівненської обласної ради. Ці кошти спрямуємо на першочергові заходи і потреби для боротьби з пандемією», - коментує голова ОДА.
Серед пріоритетів:
- забезпечити медичних працівників засобами індивідуального захисту;
- обладнати палати інтенсивної терапії відповідною технікою;
- забезпечити заклади охорони здоров’я області дезінфікуючими засобами;
- надання кваліфікованої медичної допомоги;
- функціонування закладів для обсервації;
- проведення обстеження населення на грип та коронавірус;
- інформування громадян задля недопущення поширення COVID-19.
Обмежувальні заходи
Заборонена робота:
- речових та продуктових ринків;
- точок продажу іноземних товарів;
- розважальних, торгових та торгово-розважальних центрів;
- ресторанів і кафе;
- кальян-клубів, басейнів, лазень, саун;
- тренажерних залів, фітнес-центрів;
- бібліотек.
Виняток становлять лише аптеки, продуктові магазини, супермаркети і АЗС. Обмежили і масові зібрання до 10 осіб.
«Ми працюємо на випередження, і аби коронавірусна інфекція не поширювалася», - коментує рішення пан Коваль.
Також, заборонені регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні. Обмежується і кількість пасажирів на міських маршрутах — не більше 10 чоловік.
Соціальні виплати громадянам
«Громадянам з підозрою на коронавірус оплатять лікарняні. Розмір соцвиплат залежить від страхового стажу та середньої зарплати працівника. Фінансова допомога виплачується від шостого дня тимчасової втрати працездатності і до повного одужання. Якщо у працівника захворіла дитина віком до 14 років, Фонд соціального страхування України компенсує заробіток батьків, який вони втратили під час лікування. Також уряд доплачуватиме по 1000 грн всім, у кого розмір пенсії менше 5000 грн», - розповів голова ОДА.
Віталій Коваль порадив громадянам залишатися вдома і без потреби не виходити на вулицю. В разі виникнення симптомів вірусної інфекції - повідомити сімейного лікаря.
«Частіше мийте руки, дезінфікуйте приміщення і робочі місця, менше виходьте на вулицю, дотримуйтесь дистанції з людьми 1,5-2 метра», - підсумував депутат.