Рівне Медіа

Громада на Рівненщині похвалилася своїми успіхами (ФОТО)

З об’єднанням Малолюбашанської громади – там одразу почалися суттєві зміни. У людей, ще до утворення ОТГ, були побоювання щодо майбутнього, але їх змінили радість і дивування. 

Громада одразу взяла курс на те, щоб найближчим часом  їх чисельність була збільшена, а для цього потрібно створити комфортні та сприятливі умови – розповів голова громади Віктор Талащук під час прес-туру для журналістів, який організувало Рівненське РВ АМУ в рамках реалізації проекту ПУЛЬС.

Дошкілля. Тож громада взялася вдосконалювати та розвивати усю наявну мережу дошкільних, освітніх та позашкільних закладів.  З’ясували що місць у садочках по селах громади усім не вистачає. Тому у селі Мирне відшукали можливість та ресурси і відкрили додаткову третю групу, тепер дитсадок відвідують 75 дітей. 

На освоєння субвенції розвитку подали будівництво дошкільного закладу у с. Борщівка.  Це приміщення почали будувати ще у 2016 році, нині  отримали дофінансування і роботи планують завершити вже цьогоріч. Тут тривають опоряджувальні роботи всередині приміщення. 

За новими вимогами облаштували і пандус, опалення буде також економним, підвели до садочку водопровідні мережі. Малюків тут вже очікують у новому 2019 році.  У планах громади добудувати садочок у с. Берестовець, і тоді питання з місцями у дошкільних закладах буде закрите.   

 Особлива гордість громади садочок «Вишиванка» у селі Мала Любаша.  Він зовсім невеличкий, тут всього дві групи на 50 малюків, але про дітей тут турбуються. Дітки тут мають власний повноцінний басейн, і вчаться у ньому плавати. Нещодавно навколо садочку оновили огорожу, до приміщення поклали новий асфальт, а на подвір’ї  встановили нові ігрові майданчики.

  Освіта. У своїй власності Малолюбашанська ОТГ має 7 шкіл з них 2 ліцеї, 3 гімназії, 2 початкові школи, один із закладів має статус опорного закладу. Аби дітям було комфортно добиратися на навчання у громаді є  3 шкільні автобуси.

 Два з них у Мащанській школі – один з них придбали цього року на умовах співфінансування. Автобуси роблять рейси до віддалених сіл у різні сторони. У Машанській школі навчається 268 дітей, 127 довозять з інших сіл.  У школі є все необхідне для навчання, функціонують перші класи НУШ. Директор школи Оксана Сиротинська розповіла яких змін  ще потребує школа і над чим нині працюють. Це заміна покрівлі школи, заміна проводки, та освітлення спортивної зали. 

Повідомляє Олена Семенович, консультант з комунікацій Проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ

Читати також