Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Громада на Рівненщині потрапила у десятку найбільш фінансово спроможних

https://gorodok.rv.ua

Клеванська ОТГ виявилася єдиною громадою Рівненщини, що потрапила в першу десятку громад з хорошою фінансовою спроможністю. Такі дані аналізу показників фінансової діяльності об’єднаних територіальних громад України за останніх 9 місяців. Про це повідомляють експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Міністерстві регіонального розвитку України. 

Для оцінки фінансової спроможності громад аналіз експертами проводився у розрізі чотирьох показників, які характеризують фінансові аспекти діяльності об’єднаних територіальних громад. Це, зокрема, власні доходи на одного мешканця, динаміка надходжень місцевих податків, рівень дотаційності бюджетів та питома вага видатків на утримання апарату управління.

Відповідно Клеванська ОТГ з чисельністю населення 11,6 тисяч жителів була віднесена до 2 групи ОТГ. В якій і посіла 7 місце серед 103 громад України. Коментуючи такі висновки експертів Центрального офісу реформ, селищний голова Клеванської ОТГ Дмитро Жовтянський зазначив, що хоч результатом цього аналізу він задоволений, але проаналізовані показники чітко демонструють над якими напрямками фінансового розвитку громади ще потрібно працювати.

- Звісно, що нам приємно бачити, що громада динамічно розвивається і має достатньо високі показники надходжень до бюджету. Але аналіз експертів продемонстрував і слабкі місця нашої економічної політики. Це, зокрема, не надто високий рівень власних доходів та динаміка надходжень місцевих податків. Ці показники в нас ще поки що «западають». А тому, думаю, варто, нашій команді попрацювати в цьому напрямку та вже наступного року покращити ці параметри, - прокоментував Дмитро Жовтянський.

Разом з цим варто відмітити, що в жодній з інших груп об’єднані громади Рівненщини навіть не наблизилися до першої десятки. Так в першій групі найвище, 55, місце посіла Радивилівська ОТГ. В третій групі на 84 місці знаходиться Смизька громада, а в четвертій – на 66 місці Привільненська ОТГ.Експертний аналіз бюджетів 665 ОТГ за 9 місяців 2018 року ТУТ

Читати також

03.10.2023 Між двома селами на Рівненщині розпочали ремонт автошляху

Цей проект включає в себе використання сучасних методів, зокрема холодного ресайклінгу, що дозволяє відновити зношені шари дорожнього покриття перед подальшим влаштуванням гарячої асфальтобетонної суміші. Здійснення ремонту доріг - це важливий крок до поліпшення життя місцевих жителів та безпеки на дорозі. Проїзд через село відіграє ключову роль у щоденному житті громади, сприяючи зручності та розвитку округу. Саме тому ремонт доріг є пріоритетним напрямком для кожного населеного пункту громади. Холодний ресайклінг - це інноваційний метод, який дозволяє використовувати старий асфальт як основу для нового покриття, зменшуючи відходи та сприяючи екологічності проекту. Після відновлення зношених шарів за допомогою холодного ресайклінгу влаштування гарячої асфальтобетонної суміші надасть дорозі міцність і довговічність.