Громадянин Туреччини пофарбував бурштин і хотів нелегально вивезти його за кордон

У пункті пропуску "Порубне" прикордонники викрили громадянина Туреччини, який намагався вивезти за кордон бурштин. "Сонячне каміння" чоловік покрив фарбою, яка легко змивається.

Про це інформують у Західному регіональному управлінні Держприкордонслужби України.

Хитру спробу обійти українське законодавство щодо вивезення бурштину викрили прикордонники Чернівецького загону спільно з митниками на кордоні з Румунією.

Учора ввечері під час перевірки у пункті пропуску «Порубне» автобуса «Мерседес», який здійснює нерегулярні перевезення, оглядова група виявила бурштин у багажному відділенні. Пофарбоване фарбою, яка легко змивається, «сонячне каміння» знаходилося в п’яти дерев’яних рамках, обгорнутих ззовні поліетиленовою плівкою.

Водій автобуса, 45-річний громадянин Туреччини, запевняв, що це він везе з України такі вироби мистецтва. Так це чи ні, визначатимуть компетентні органи.

Наразі до Нацполіції направлено повідомлення про виявлення ознак кримінального правопорушення, передбаченого ст. 240-1 ККУ «Незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину».
 

Бурштин у дерев’яних рамах, загальною вагою 12,8 кг вилучений встановленим порядком.

Читайте також