Гвардійця з Рівненщини, який загинув під час ракетного удару по телевежі, нагородили орденом "За мужність"

Гвардійця Романа Непевного, який загинув під час ракетного удару по телевежі в Антополі, нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Про це повідомляють на сторінці 2 Галицької бригади Національної гвардії України.

Сім'я Непевних з Рівненщини стала на захист Батьківщини відразу після масштабного нападу. Роман зі своїм двоюрідним братом Андрієм вступили до лав Національної гвардії України, а Романа батько, Леонід Захарович — до Збройних сил.

До війни Роман Непевний навчався на електромеханіка і працював електрозварником автоматичних та напівавтоматичних машин.

За словами подруги Маргарити, хлопець був товариським, обожнював футбол, риболовлю і тварин.

«Романа знаю з дитинства, ми разом проживали в одному селі. Він відрізнявся від усіх хлопців тим, що мав спокійну вдачу. Завжди був ввічливий, ніколи не конфліктував з однолітками, не бився, старався стояти осторонь будь-яких суперечок, тому мав багато друзів і подобався дівчатам. А ще Роман мав особливу рису — був дуже добрим до людей та тварин. Одного разу приніс додому одразу двох цуценят, яких знайшов на вулиці. Муха і Муся досі з нами».

Як розповідає матір гвардійця Наталія Дмитрівна, військова справа для її чоловіків – це звична справа.

«Мій чоловік Леонід має досвід участі в бойових діях у зоні проведення Антитерористичної операції у 2015-2017 рр., а син Роман пройшов строкову службу в Окремій президентській бригаді імені гетьмана Богдана Хмельницького. Та все ж війна для мене стала справжнім випробуванням, адже я дуже хвилювалася за своїх хлопців. Чоловік з перших днів пішов у військову частину, а син поки чекав рішення військкомату, приєднався до лав територіальної оборони Городоцької ОТГ. Потім вони з братом відправились на службу до Нацгвардії де служили пліч-о-пліч», — пригадує пані Наталія.

У підрозділі Роман Непевний був на посаді стрільця. Із побратимами виконував завдання з охорони одного із місцевих стратегічних об’єктів.

«Роман був легким на підйом і чітко виконував поставлені службово-бойові завдання, а ще хлопець був справжньою опорою для побратимів», – розповідає командир стрілецької роти старший лейтенант Олег.

14 березня 2022 року внаслідок авіаційного ракетного удару по будівлі телевежі в селі Антопіль життя гвардійця обірвалось. За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Романа Непевного нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Читайте також