Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Карантин не звільняє батьків від виплати аліментів власним дітям

Карантин не є підставою для звільнення від обов’язку сплачувати аліменти на утримання своїх дітей. Про це повідомляє пресслужба Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) у Рівненській області

Варто зауважити, що режим карантину не позбавляє обов’язку недобросовісних батьків щодо сплати аліментів. Так, у разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1 % суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, але не більше 100 % заборгованості. Більше того, у разі заборгованості зі сплати аліментів понад чотири місяці до платника аліментів можуть бути встановлені обмеження щодо виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування зброєю, права полювання. А у випадку ухилення від сплати аліментів понад 6 місяців можлива й кримінальна відповідальність аж до обмеження волі на строк до двох років. У період тимчасових карантинних обмежень усі примусові заходи теж застосовуються. 

“Зазначимо, що у період з 01.03.2020 по 24.04.2020 державними виконавцями Рівненщини стягнуто 12, 9 млн грн за виконавчими документами зазначеної категорії, з них 4,9 млн грн із застосуванням обмежень, встановлених ч.9 та 12 ст. 71 Закону” - зазначає Юрій Соценко, заступник начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) - начальник Управління із забезпечення примусового виконання рішень у Рівненській області.

Враховуючи, що під час карантину зросла кількість звільнень та змін в істотних умовах праці у вигляді зменшення розміру заробітної плати та відправлення працівників у відпустку за власний рахунок, у платників аліментів з’явилися підстави для звільнення від відповідальності. Платник аліментів може звернутися до суду із позовом про звільнення від сплати заборгованості, якщо на це будуть обґрунтовані обставини, що мають істотне значення. Також, передбачена можливість збільшення або зменшення розміру аліментів за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану когось із них.

Таким чином, пандемія коронавірусної хвороби не є підставою для припинення зобов’язань зі сплати аліментів, але може бути підставою для перегляду їх розміру, а також звільнення від відповідальності за невиконання відповідного обов’язку.

Читати також