Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Хотіла зустрічати росіян із "хлібом та сіллю": на Рівненщині судили колаборантку

На Рівненщині винесли вирок жінці, яка у присутності свідків заявляла, що готова зустрічати росіян "хлібом та сіллю". 

Як зазначається у вироку Здолбунівського районного суду, таких епізодів було декілька. 

Один із них стався на початку березня минулого року. 

Свідок заявила, що вона прийшла у магазин, де працює обвинувачена. Вже під час розмови остання казала їй про те, що при «руських» вона жила добре і хоче, щоб приїхав російський танк, буде зустрічати «руських» з «хлібом та сіллю». 

Також у суді свідчила інша жінка, яка розповіла, що приблизно у той самий час вона чула розмову обвинуваченої із сестрою, в якій та казала, що буде зустрічати «путіна» з «хлібом та сіллю».

Вказується. що такі заклики обвинувачена висловлювала неодноразово до червня 2022 року в магазині та інших місцях, казала, що коли прийде путін, то "здасть всіх волонтерів, які допомагають військовим Збройних Сил України". 

Допитана у суді обвинувачена своєї вини не визнала, та назвала це все надуманим та таким, що не відповідає дійсності. 

Суд заслухав і двох людей, які заявили, що не чули від жінки заперечень щодо збройної агресії рф проти України, проте їхні покази оцінили критично, адже це були родичі обвинуваченої. 

Про саму обвинувачену відомо, що вона уродженка села Глинськ Здолбунівської громади, має середню освіту, раніше судимостей не мала, за місцем проживання характеризується посередньо.

Таким чином суд визнав жінку винною ч.1 ст.111-1 КК України, та призначив їй покарання у виді 10 років позбавлення права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та в органах, що надають публічні послуги.

Читати також