Коли можна викопувати буряк для зберігання на зиму

Настала осінь і наближається час збирання буряка з грядок. Цей коренеплід потрібно прибирати вчасно, щоб буряк набрав цукор і добре зберігався всю зиму. Розповімо докладніше, коли можна викопувати буряк для зберігання на зиму, інформує Ukr.Media.

Що враховують при визначенні термінів для збору врожаю

  • Сорт буряка,
  • Погодні умови,
  • Ознаки дозрівання буряка.

Сорт буряка

Збір урожаю проводять з урахуванням сорту. Рані і середньопізні сорти можна викопувати наприкінці серпня.

Пізні сорти буряка викопують до кінця вересня. Але завжди потрібно враховувати погодні умови.

Погодні умови

Погодні умови в кожному регіоні нашої країни різні. Тому обов'язково потрібно враховувати клімат і з урахуванням цього вже визначати терміни збирання врожаю буряка. Спочатку вивчаємо прогноз погоди як мінімум на два тижні. Особливо потрібно спостерігати за нічними температурами у вересні, коли наближається термін збирання врожаю.

Викопують буряк, як тільки температура повітря опуститься до + 2... +4 градуси. Така температура припадає в основному на кінець вересня, а в теплу осінь і на початок жовтня.

При такій температурі повітря і збирають урожай, оскільки коренеплоди набрали цукор і після такої температури буряк стає смачнішим. Але при цьому коренеплоди не підмерзають і добре зберігаються всю зиму. Якщо температура повітря буде нижче, буряк може підмерзнути, оскільки верхівка коренеплоду знаходиться над поверхнею ґрунту.

Ознаки дозрівання буряка

За зовнішніми ознаками можна визначити дозріли коренеплоди буряка чи ні. Потрібно оглянути верхівку коренеплоду, яка росте над поверхнею ґрунту. Шкірочка у буряка повинна стати грубою, тоді видно, що коренеплід дозрів.

Ще одна ознака дозрівання буряка в листі. Нижнє листя у буряка, який готовий до збирання, пожовтіє і засохне. Тоді в сухий день викопують буряк. Викопані коренеплоди не залишайте під сонцем, щоб вони не пов'яли. Буряк відразу прибирають в сухе, добре провітрюване приміщення.