Компенсація за генератори та пункти обігріву: які рішення прийняли на сесії Рівнеради

Рівнерада ухвалила низку рішень, що допоможуть підготувати місто до надзвичайних ситуацій в умовах зими. Зокрема, як розповів секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян, мешканці багатоповерхових будинків зможуть придбати електрогенератори з частковою компенсацією з міського бюджету. Крім того, на базі комунальних закладів в кожному мікрорайоні міста буде організовано роботу пунктів тимчасового перебування громадян.

“Ворог продовжує обстрілювати об’єкти критичної інфраструктури, розраховуючи спричинити в українських містах відключення електроенергії та теплопостачання. Звісно, наші Збройні Сили роблять все можливе для перехоплення ворожих ракет, але ми маємо готуватись до найбільш несприятливого сценарію. Таким чином, за ініціативи депутатського корпусу  сьогодні було ухвалено рішення про організацію у всіх мікрорайонах міста пунктів тимчасового перебування людей. Загалом, таких пунктів буде двадцять один, їх ми обладнаємо електрогенераторами більшої потужності (60-70 кВт) для того, аби не лише забезпечити освітлення і опалення приміщень, але й можливість приготування гарячої їжі. Відповідно, сьогоднішнім рішенням передбачено придбання продуктів харчування, які будуть своєрідним стратегічним запасом. За розрахунками, пункти тимчасового перебування зможуть прийняти до 40 тисяч людей, попередньо закуплених продуктів вистачить для харчування такої кількості людей впродовж 10 діб”,  - зазначив секретар Рівнеради Віктор Шакирзян.

Депутати, розраховують, що цього часу має вистачити, аби ремонтні бригади усунули пошкодження завдані ракетними ударами окупантів. Якщо ж цього терміну не вистачить, будуть виділені додаткові кошти на придбання продуктів харчування. Крім того, за словами секретаря Рівненської міської ради, електрогенераторами будуть обладнані всі укриття, розташовані у школах та дитсадках міста. Загалом, близько 100 генераторів потужністю 7-10 кіловат.

“Маємо бути впевнені, що наші діти, в разі необхідності, залишаючись в укриттях своїх навчальних закладів тривалий час, будуть почуватися там у безпеці в нормальних умовах з освітленням і опаленням”, - каже Віктор Шакирзян. - Крім генераторів, ми також закупимо і пічки для обігріву приміщення (буржуйки). Загалом, їх планується придбати на цьому етапі до двохсот штук. Частину ми передамо військовим, а частину залишимо в резерві міста на випадок, якщо ситуація буде критичною."

Всі ці заходи, переконана голова постійної комісії з питань міського господарства Катерина Марчук, дозволять мінімізувати ризики на випадок виникнення надзвичайних ситуацій. Адже на додачу до облаштованих у комунальних закладах пунктів перебування людей, місто готується до встановлення переданих на баланс міста шведською агенцією MSB мобільних павільйонів-будиночків, де також можуть бути розміщені люди, у разі виникнення такої нагальної потреби.

“Крім того, важлива наша депутатська ініціатива, про надання з міського бюджету 70% компенсації мешканцям багатоповерхових будинків на придбання генераторів. Зараз, це надзвичайно важливо, адже в нас чимало дітей, літніх людей, людей, які потребують медичного догляду. Для них, навіть кілька годин без електроенергії та опалення - це серйозна проблема. Тож, намагаємось врахувати всі потреби рівнян”, - зазначила голова постійної комісії з питань міського господарства, депутатка Рівнеради Катерина Марчук.

Варто зазначити, що окрім вищезазначеного, депутати Рівнеради ініціювали виділення фінансової допомоги у розмірі 5 млн грн з міського бюджету на потреби мешканців нещодавно звільненого від окупантів міста Херсон.

Читайте також