Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

«Кожен похід до колодязя ставав смертельною грою»: Буча намагається оговтатися від окупації

Ілюстративне фото

Тетяна Н., місцева мешканка, розповіла Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки про життя під окупацією.

За її словами, росіяни забороняли готувати на вогнищі. Щойно жінка розклала багаття, приїхали окупанти і погрозами наказали йти геть. Кожен похід до колодязя ставав смертельною грою – снайпери стріляли під ноги.

До сім’ї знайомих Тетяни, яка жила у приватному будинку, зайшла велика група окупантів. Людям наказали віддати всю їжу та одяг. Поставили біля стіни, в тому числі дітей, а самі сіли їсти. Господарі будинку на це мали дивитись. Коли ж окупанти закінчили, сім’ю змусили стати на коліна й саме так, на колінах, піти геть з будинку.

«Їм тепер соромно про це згадувати. Така ганьба», — каже Тетяна про своїх знайомих.

Насправді жертвам немає чого соромитися. Ганьба — це те, що робили та роблять на українській землі російські окупанти.

«Мені багато є що розповісти, – каже Тетяна – але я не можу подолати страх. Мені донька каже: сиди та мовчи. Розумієте, коли окупанти зайшли до Бучі, вони брали людей за списками і розстрілювали. Я боюся опинитися у такому списку... Тут всі так. Можливо, ми розкажемо все після перемоги, але поки ні».

Читати також

21.05.2022 Путін у глухому куті, він не може зупинити війну і не може її виграти - глава української розвідки

- Путін в абсолютному глухому куті. Він не може зупинити війну і не може її виграти. Він не може перемогти з об’єктивних причин. І щоб зупинити це, він повинен визнати, що Росія зовсім не така сильна і велика держава, яку він хотів зобразити. Водночас, мене дивує російська дурість. З усіх варіантів, які були у путіна перед початком війни, він обрав найжорстокіший і найгірший варіант. Російські фахівці неодноразово попереджали його, що цей варіант останній, і його потрібно дуже ретельно оцінювати. Тепер ми бачимо результат”, – сказав Буданов. Також він підкреслив, що Україна воюватимме, доки з її території не будуть вигнані усі російські війська. “Я не знаю жодних кордонів, крім кордонів 1991 року”, – сказав генерал-майор Кирило Буданов, маючи на увазі рік відновлення незалежності України. “Хто може змусити Україну заморозити конфлікт? Це війна всіх українців, і якщо хтось у світі думає, що може диктувати Україні умови, за яких вона може або не може захищатися, то він серйозно помиляється”, – додав він. Під час інтерв'ю він зазначив, що для прискорення контрнаступу Україні терміново потрібні ракетні комплекси середньої та великої дальності, великокаліберна артилерія та ударна авіація. “Ми ведемо війну на своїй території. Якщо хтось вважає, що у нас повинні бути обмеження щодо використання деяких видів озброєння, я хотів би нагадати, що Росія тут використовує абсолютно всі види озброєння, які є у неї, від крилатих ракет, які запускають з підводних човнів, до стратегічних бомбардувальників. Тут застосовано весь спектр російської зброї, окрім ядерної”, – зауважив генерал-майор Буданов.