Матір дітей, яких у Києві не пустили до укриття через собаку, розповіла про їхній психологічний стан

Фото: Тетяна Даниленко/Facebook

Діти, яких у Києві 14 грудня охоронець школи не пустив до укриття під час тривоги через те, що вони були з собакою, пережили сильний стрес.

Про це "Українській правді. Життя" розповіла мама брата з сестрою.

Наразі поліція відкрила кримінальне провадження через "залишення (дітей) у небезпеці" (ч. 1 ст. 135 Кримінального кодексу України), як повідомляв речник поліції Києва Дмитро Грищенко.

Мама постраждалих школярів – Любов Овчиннікова розповіла, у якому стані перебувають її діти – 11-річна Олександра та 12-річний Богдан.

"Сьогодні ми були у відділку поліції, із дітьми спілкувався психолог. Як сказав мені слідчий, директор відповідальності за інцидент не понесе, бо на той момент його не було й наказу охоронцеві не пускати дітей із собакою він не давав. Єдиний, хто, імовірно, понесе відповідальність – це охоронець. У поліції мені сказали, що будуть розбиратися, уже відкрили кримінальне провадження", – каже Любов Овчиннікова.

Жінка додає, що в день інциденту діти не знали, що в бомбосховище їх не пустять із твариною, бо вони не вперше були там зі своїм собакою:

"Ми вже якось уночі ходили в це бомбосховище в школі – і нам ніхто нічого не казав".

Коментуючи стан дітей жінка зауважує – "вони молодці, добре тримаються", хоча стрес отримали чималий. Адже коли їх не пустили в шкільне бомбосховище, вони побігли в інше, яке розташовується за 3 хвилини від шкільного. Коли стався вибух, діти ще не встигли спуститися до укриття. Від переляку вони схопилися за голови й присіли, а дівчинка розплакалася.

"В мене діти дуже загартовані, бо вони пережили велику травму – втратили батька. Вони поводяться стримано і стрес зазвичай переносять у собі. У них немає нападів істерик. Єдине, моя доня, коли перенервується, у неї починаються сильні головні болі. Увечері після інциденту в неї теж дуже боліла голова. Також після стресу вона стає нервова, її все дратує, вона хоче усамітнитися й ні з ким не говорити. Така поведінка в неї триває протягом двох днів після стресу. Вона має його пережити в собі", – продовжує жінка. 

Любов додає, після інциденту в шкільне укриття йти родина більше не має бажання.

"Сьогодні, коли була тривога, ми ходили в інше бомбосховище. До речі, саме я сказала того злощасного дня дітям іти в шкільне укриття, бо я була на роботі, а там, я знала, будуть учителі, отже діти будуть під наглядом. А в іншому бомбосховищі, у яке ми ходили сьогодні – там часто нікого немає. Хоча б із людяності моїх дітей можна було пустити з собакою, і просто сказати, щоб наступного разу приходили без нього. (У результаті – ред.) їх без попередження просто не пустили – залишили на вулиці в момент, коли летять ракети", – каже пані Любов.

В "Українській правді" також зауважують, що саме до цієї школи на початку повномасштабного вторгнення прийшов записуватися добровольцем голова родини  – Юрій Овчинніков. Чоловік загинув минулого року в Запорізькій області у складі ССО "Азов".

"Нагадаємо, 1 червня у Києві загинули троє людей, серед яких була 9-річна дитина. Їх не пустили до укриття поліклініки у Деснянському районі", - наголошують у дописі.

Читайте також: У Києві двох дітей загиблого воїна не пустили до укриття, бо вони були з собакою.

Читайте також