Майже п’ять мільярдів гривень сплачено до бюджету з легальних доходів жителів Рівненщини

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Віталій Чуй, протягом 2019 року жителі Рівненщини перерахували до зведеного бюджету 4712,2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Cума сплаченого з доходів рівненчан податку перевищує показники минулого року на 793,4 млн. гривень.

Місцеві бюджети Рівненщини отримали 3516,2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 594,2 млн. грн. більше, ніж торік. Сума отриманого податку  складає 70% доходів місцевих бюджетів, які залежать від розміру заробітної плати, яку офіційно отримують працевлаштовані працівники.

Відповідно надходження до державного бюджету склали 1196 млн. грн., що на 199,2 млн. грн. перевищує минулорічні надходження.

«Активним чинником створення прозорих умов сплати податку на доходи фізичних осіб та забезпечення його надходження до бюджетів усіх рівнів є комплекс спільних заходів органів виконавчої влади, місцевого самоврядування податкової служби області та роботодавців у напрямку легалізації трудових відносин. Проведення дієвої роботи у форматі операцій «Урожай», легалізація підприємницької діяльності сприяють ефективному розвитку бізнесу та здоровій конкуренції. Результат такої спільної роботи це, насамперед, збільшення надходжень до  місцевих бюджетів громад, які отримують найбільшу частку бюджетних коштів для вирішення соціально-економічних питань», - підкреслив Віталій Чуй.

Головне управління ДПС у Рівненській області