Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Мер Маріуполя розповів, у скільки обійдеться відбудова міста після війни

Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко назвав суму, яка потрібна буде для відбудови міста після війни. Попередньо на це потрібно 11,5 мільярдів доларів. 

Про це він розповів у інтерв'ю РБК-Україна

- Сьогодні ми вже маємо цифри руйнувань та збитків, які спричинила війна в Маріуполі. Для розуміння, на відбудову міста з 250-тисячним населенням потрібно 11,5 мільярдів доларів.

Він додав, що наразі влада міста працює зі світовими фінансовими установами, також будуть залучатися юристи-міжнародники, які працюватимуть з цим військовим злочином.

За словами Бойченка, для відбудови міста слід залучати кошти, заморожені на рахунках росіян у Європі. 

– Треба буде будувати нове місто, щоби воно було ще кращим. Ми будемо будувати Маріуполь на попелі, який зробила нам російсько-фашистська армія... Ми хочемо, щоби Російська федерація, яка зробила таке з нашою державою, відповіла за скоєне. Ми вважаємо, що ті гроші росіян, які сьогодні заблоковані, мають стати репараціями для відбудови держави і міста Маріуполь.

 

Читати також

20.05.2022 На Чернігівщині починають відновлювати критичну інфраструктуру - голова ОВА

- Завершилися всі процедури перерахування коштів, затвердження кошторисів у міністерстві і на цьому тижні, сподіваюся навіть сьогодні, обласна адміністрація спільно з балансоутримувачами, підрядниками розпочинає відновлення об'єктів критичної інфраструктури: електромережі, водоканал, лікарні і дитячі садочки. Без цих об'єктів дуже важко жити в місті Чернігів. Друга черга - житловий фонд. Ми до неї дійдемо, але після критичної інфраструктури, - зазначив він. За його словами, вже на сьогодні 150 млн виділено і знаходяться на казначейських рахунках області. З них частина перерахована УКБ і сьогодні розпочнуться роботи.